• Zabavite se uz program Krčkog karnevala!

07.01.2018
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 07. siječnja 2018. godine, u 11.00 sati, na Veloj placi u Krku započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara. Ovogodišnja manifestacija broji tri karnevalske zabave subotom (06. i 20. siječnja te 03. veljače) i jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (07. i 21. siječnja te 04. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom razveseljavati Mladen Grdović, Dražen Zečić i Jole. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuju i nagrade za najbolje maske. Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 13. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.
  • Ćiro i Gospođica Neću kao uvod u treću sezonu programa Vama glumimo

19.01.2018
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2018. godine, iznova započinje s programom Vama glumimo kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.
  • Info dan HBOR-a u gradu Krku: Savjetovanje namijenjeno poduzetnicima

22.01.2018
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 22. siječnja 2018. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku.
  • 13. Noć muzeja: Život Salpe, izložba fotografija Srđana Hulaka

26.01.2018
    Povodom popularne nacionalne inicijative Noć muzeja koju i ove godine, 13. put za redom, provodi Hrvatsko muzejsko društvo, Centar za kulturu Grada Krka u suradnji s krčkim fotografom Srđanom Hulakom, priređuje zanimljiv izložbeni program pod nazivom Život Salpe.

05. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Marinko Pavlić, održat će se u srijedu, 20. prosinca 2017. godine, u uredu gradonačelnika Grada Krka s početkom u 17.00 sati, s time da je predložen sljedeći Dnevni red.

01. Usvajanje Zapisnika s 4. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane 30. studenog 2017. godine.

Materijal preuzmite: ovdje.

02. Prijedlog Odluke o II. Izmjeni i dopuni Proračuna Grada Krka za 2017. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4, 5.

03. Prijedlog Odluke o III. Izmjeni i dopuni Odluke o izvršavanju Proračuna Grada Krka za 2017. godinu.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2.

04. Prijedlog Odluke o II. Izmjeni Programa održavanja komunalne infrastrukture u 2017. godini.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3.

05. Prijedlog II. Izmjene Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture za 2017. godinu.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3.

06. Prijedlozi izmjena Programa/Plana korištenja/raspodjele sredstava boravišne i ekološke pristojbe te spomeničke rente, i to:

a) Prijedlog Izmjene Programa raspodjele boravišne pristojbe za 2017. godinu,

b) Prijedlog Izmjene Programa korištenja ekološke pristojbe za 2017. godinu,

c) Prijedlog Izmjene Plana raspodjele sredstava spomeničke rente za 2017. godinu.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4.

07. Prijedlog Odluke o izmjeni Odluke o kriterijima za financiranje Javne vatrogasne postrojbe Grada Krka za 2017. godinu.

Materijal preuzmite: ovdje.

08. Prijedlog Proračuna Grada Krka za 2018. i Projekcija za 2019. i 2020. godinu.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2.

09. Prijedlog Odluke o izvršavanju Proračuna Grada Krka za 2018. godinu.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3.

10. Prijedlog Programa održavanja komunalne infrastrukture u 2018. godini.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3

11. Prijedlog Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture za 2018. godinu.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3.

12. Prijedlozi Programa/Plana korištenja/raspodjele sredstava boravišne i ekološke pristojbe te spomeničke rente, i to:

a) Prijedlog Programa raspodjele boravišne pristojbe za 2018. godinu,

b) Prijedlog Programa korištenja sredstava ekološke pristojbe za 2018. godinu,

c) Prijedlog Plana raspodjele sredstava spomeničke rente za 2018. godinu.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4.

13. Prijedlog Odluke o dopunama Odluke o socijalnoj skrbi.

Materijal preuzmite: ovdje.

14. Prijedlog Odluke o ukidanju statusa javnog dobra (k.č. 2239/3, k.o. Krk - grad (z.č. 1969/4, k.o. Krk), površine 46 m2, koja parcela je nastala od 2239/1, k.o. Krk - grad (z.č. 1969/1, k.o. Krk) upisane u zemljišnoj knjizi Općinskog suda u Rijeci, Stalna služba u Krku, u z.k.ul. 7558 kao put, javno dobro u općoj uporabi i neotuđivo vlasništvo Grada Krka).

Predlagatelj: Gradonačelnik.

Materijal će se uskoro objaviti.

15. Prijedlog Odluke o visini naknade za građevinsko zemljište, uređenje komunalne infrastrukture i priključenje na infrastrukturu na k.č. br. 2286/1, k.o. Krk - grad (z.č. 850/1, k.o. Krk), upisane u z.k.ul. 7621, k.o. Krk.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3.

16. Prijedlog Odluke o pristupanju Grada Krka Europskoj povelji o ravnopravnosti spolova na lokalnoj razini.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4.

17. Prijedlog Pravilnika o provedbi postupka jednostavne nabave.

Materijal preuzmite ovdje: 1, 2.

18. Prijedlog Zaključka o davanju suglasnosti na Prijedlog Odluke o kratkoročnom  zaduživanju Grada Krka.

19. Pitanja i odgovori.