• Dani europske baštine: Prezentacija radova na samostanskom kompleksu u Glavotoku

22.09.2017
    U sklopu manifestacije Dani uropske baštine u Hrvatskoj koja se odvija u organizaciji Uprave za zaštitu kulturne baštine Ministarstva kulture Republike Hrvatske, u samostanu sv. Marije u Glavotoku, 22. rujna 2017. godine, s početkom u 12.00 sati, Damir Sabalić iz Konzervatorskog odjela u Rijeci održat će prezentaciju zaštitnih i istražnih radova na tamošnjoj crkvi i dijelu samostana.
  • Upisi u sportsko-rekreacijske radionice Udruge Pepice

22.09.2017
    Obzirom da krčka Udruga za sportsku rekreaciju Pepice ulazi u novu sezonu treniranja, upisi u sportsko-rekreacijske radionice (uz mogućnost informiranja) održat će se 22. rujna 2017. godine, u dvorani Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi, s početkom u 18.00 sati. Radionice (total body i low total body) vode Gabi Jurešić, Monika Bajčić i Lucija Petrak, a mjesečna naknadna za dva treninga tjedno iznosi 140,00 kn, a tri 160,00 kn.

• Info dan HBOR-a u gradu Krku

28.09.2017
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 28. rujna 2017. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku. Svi zainteresirani poduzetnici ili oni koji to planiraju postati, mogu se prijaviti za besplatno stručno savjetovanje o mogućnostima kreditiranja, odnosno financiranja investicijskih ulaganja ili drugih aktivnosti putem programa HBOR-a, i to mailom na jovana@kvarnerski-otoci.hr ili telefonom na 095 858 82 31.
  • Štorija o galiji Cristo Ressussitato: proslava 446. godišnjice Lepantske bitke

06.10.2017
    U jednoj od najvećih i najslavnijih pomorskih bitaka u europskoj povijesti, bitki kod Lepanta, 07. listopada 1571. godine, u kojoj su se sukobile snage kršćana i muslimana sudjelovala je i krčka galija Cristo Ressussitato (Uskrsli Krist).

61. Ljetne priredbe: Đurologija, (anti)stand-up show Branka Đurića Đure

Kao posljednji kazališni program 61. Ljetnih priredbi, 21. kolovoza 2017. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša) s početkom u 21.30 sati, na redu je autorska hit-komedija Branka Đurića Đure - Đurologija - koja kao jedna od najgledanijih predstava u regiji nastavlja obarati sve rekorde gledanosti.

Obzirom na prepoznatljivi bosanski šarmom i dugogodišnje glumačko iskustvo koje se posebno ogleda u kultnim projektima poput Top liste nadrealiste i Audicije, Đurologija ipak donosi jednog novog, drugačijeg, a opet prepoznatljivog Đuru koji tijekom 90-ak minuta iz svakog gledatelja izvlači ono najbolje. Ovaj svojevrsni (anti)stand up show, kako ga i sam Đuro voli nazivati, u stvari je zbirka njegovih razmišljanja koja na zabavan način ukazuju na sve ono što ga nasmijava, ali i nervira u današnjem načinu života. Jer kako sam kaže, na svakoj predstavi svi se prepoznaju u situacijama o kojima govorim, bilo da se dotaknem jutarnjeg tuširanja ili vožnje tramvajem. Na sceni, tako, demistificiram samog sebe pa ljudima iskreno progovaram o svojim osjećajima i promišljanjima, o tome što volim, ali i onome što me posve dekoncentrira!

Ulaznice za predstavu Đurologija po cijeni od 90,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.