• 61. Ljetne priredbe: Sadržajan program jednog od najstarijih istočnojadranskih festivala

10.07.2017
    Već 61 godinu grad Krk je domaćin Ljetnih priredbi, jednog od festivala s najdužom tradicijom na istočnojadranskoj obali koji se kvalitetnim kulturnim sadržajima i autentičnim lokacijama promakao u naš prepoznatljiv kulturno-turistički proizvod.

• 61. Ljetne priredbe: Gudački kvartet Cadenza Zagreb

27.07.2017
    Nakon Trija Osor, glazbeni program 61. Ljetnih priredbi nastavlja se 27. srpnja 2017. godine, i to koncertom Gudačkog kvarteta Cadenza Zagreb, koji će se, s početkom u 21.30 sati, odigrati pred jedinstvenom kulisom Scene Zidine (Trg krčkih glagoljaša).
  • Croatia Open 2017, krčka etapa natjecanja u orijentacijskom trčanju

29.07.2017
    Završnica međunarodnog natjecanja u orijentacijskom trčanju - Croatia Open 2017, kojeg više od dvadeset godina uspješno organizira delnički Orjentacijski klub Ris, održat će se 29. srpnja, uglavnom na području krčke starogradske jezgre i njezine uže okolice. Croatia Open najveće je hrvatsko natjecanje u orijentacijskom trčanju koje se ove godine, između 26. i 29. srpnja, pored grad Krka, odvija na području park-šume Golubinjak (26. srpnja) te općina Lokve (27. srpnja) i Omišlj (28. srpnja).

• 61. Ljetne priredbe: Hit-komedija Kerovi, YuGoArt

31.07.2017
    Posebnu pozornost dramskog programa 61. Ljetnih priredbi zaslužuju dva gostovanja inozemnih kazališnih ansambala, s time da je prvi na redu beogradski YuGoArt, koji će 31. srpnja 2017. godine, na Sceni Zidine, s početkom u 21.30 sati, izvesti hit-komediju Kerovi.

• Otvorenje i prezentacija Vježbališta na otvorenom Dražica

03.08.2017
    Otvorenje i prezentacija novouređenog Vježbališta na otvorenom Dražica, u četvrtak, 03. kolovoza 2017. godine, s početkom u 18.00 sati, održat će se na prostoru vježbališta (Šetalište Dražica, ispred Hotela Bor). Nakon kratkog uvodnog dijela u kojem će biti riječi o samoj investiciji, u 18.20 sati slijede sportske demonstracije vrhunskih sportaša, s time da se druženje nastavlja uz zakusku na terasi Hotela Bor te sportsku zabavu na samom vježbalištu.

• 61. Ljetne priredbe: Acoustic project - gudački orkestar

03.08.2017
    Sam vrhunac koncertne sezone 61. Ljetnih priredbi, 03. kolovoza 2017. godine, na Sceni Zidine, s početkom u 21.30 sati, obilježit će svakako zanimljiv nastup gudačkog orkestra ansambla Acoustic project.
  • 30. boćarski turnir Krčki sajam

06.08.2017
    30. boćarski turnir Krčki sajam, u organizaciji Boćarskog kluba Krk, održat će se u nedjelju, 06. kolovoza 2017. godine, na boćalištu Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi u gradu Krku, s početkom u 14.00 sati. Svoje boćarske vještine ondje će demonstrirati: BK Trstena (Njivice), BK Punat, BK Gabonjin, BK Jabuka (Draga Bašćanska), BK Vrh, BK Garica, BK Brzac i domaćini BK Krk.

• 61. Ljetne priredbe: Komedija I živjele su sretno...?, Scena Gorica

07.08.2017
    Nakon uspjeha komedije I živjeli su sretno...?, Scena Gorica donosi nastavak u vidu predstave I živjele su sretno...?, a koja će se na kazališnim daskama krčke Scene Zidine, u sklopu programa 61. Ljetnih priredbi, naći 07. kolovoza 2017. godine, s početkom u 21.30 sati.
  • 493. Lovrečeva: Atraktivan spoj tradicijskog nasljeđa i suvremenosti

08.08.2017
    Presjajni grad Krčana, kao i mnoga jadranska mjesta, dosad je ispisao debelu knjigu svoje prošlosti. Još od vremena Liburna, preko antike, srednjeg i novog vijeka, pa sve do danas, područjem našeg grada hodali su i trgovali mnogi, a upravo taj itekako važan segment čovjekovih misija utisnuo je u ovaj prostor, njegove trgove i ulice, posve specifičnu memoriju.

• 61. Ljetne priredbe: Maxim Beitan, violončelo & Domagoj Gušćić, klavir

10.08.2017
    U glazbenom programu 61. Ljetnih priredbi, 10. kolovoza 2017. godine u atriju franjevačkog samostana, s početkom u 21.30 sati, slijedi koncert proslavljenog latvijskog čelista Maxima Beitana u pratnji pijanista Domagoja Gušćića, koji će svojim virtuoznim izvedbama publici sigurno priskrbiti ono najbolje od klasike.

61. Ljetne priredbe: Bračni (s)provod, Aplauz Teatar

Nastavak dramskog programa 61. Ljetnih priredbi na krčkoj Sceni Zidine, 24. srpnja 2017. godine, s početkom u 21.30 sati, donosi komediju Bračni (s)provod, nastalu u produkciji Aplauz Teatra, čija je režija povjerena Ivanu Đuričiću, dok u njoj glume Slavko Sobin i Lana Blaće.

Riječ je o predstavi koja na kazališne daske postavlja zanimljivu priču u čijem je središtu brak - veliko životno pitanje njezinih protagonista. Amy i Sean, simpatičan su mladi par koji živi i radi zajedno te ima više ili manje zajedničke ciljeve... osim jednog. Nakon tri godine veze, Amy se poželi udati, no Sean ne vjeruje u instituciju braka pa u jednoj burnoj večeri oni to pitanje odluče razriješiti, i to jednom zauvijek! Oboje vade svoje najjače adute i skidaju rukavice. Igra počinje! Sean je pokušava odgovoriti, dok ga Amy pokušava nagovoriti. U ovom zaigranom kazališnom prikazu, stoga, doznajte hoće li prekinuti, nastaviti kao dosad ili ipak prošetati do oltara?

Bračni (s)provod djelo je suvremenog američkog autora Matta Morilla, u izvorniku All Aboard the Marrage Hearse, čiji je tekst, ovim uprizorenjem, sada po prvi put izveden u Hrvatskoj, što je, ujedno, Ivanu Đuričiću, inače glumcu Satiričkog kazališta Kerempuh, omogućilo da po prvi put uskoči u ulogu redatelja.

Ulaznice za Bračni (s)provod po cijeni od 70,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.