• Priključite se četverodijelnom naprednom tečaju fotografije

04.11.2017
    Foto klub Krk, od 04. do 25. studenog 2017. godine, organizira napredni tečaj fotografije koji će se na različitim krčkim lokacijama - u prirodi ili predavaonici (smještenoj u prostorijama Društvenog centra Krk) - odvijati svake subote (uglavnom) između 11.00 i 13.00 sati, uz mogućnost pomicanja termina, i to u prethodnom dogovoru sa svim polaznicima.

• Posljednji ovogodišnji ciklus besplatnog tečaja za trudnice

13.11.2017
    Posljednji ovogodišnji ciklus višednevnog tečaja pripreme trudnica za porod i roditeljsku funkciju kojeg organizira Patronažna služba Doma zdravlja Primorsko-goranske županije, Ispostava Krk, započinje 13. studenog u biblioteci Doma zdravlja Krk, na adresi Vinogradska bb u gradu Krku, s početkom u 17.30 sati.
  • Izložba MI.17 - manifestacije + nagrade + suveniri

14.11.2017
    Iza na prvi pogled kodiranog naziva MI.17 krije se inicijativa Turističke zajednice Grada Krka usmjerena na prezentiranje najznačajnijih gradskih manifestacija, nagrada i novoizabranih suvenira, pored ostalih pažnje vrijednih sadržaja. Dokumentarno-izložbeni projekt MI.17 tako predstavlja svojevrsnu valorizaciju odrađenog koja posjetiteljima, ponajviše djelatnicima u turizmu, pomaže u cjelovitijem sagledavanju i promišljanju grada kao atraktivne turističke destinacije koja svojim gostima, ali i lokalnom stanovništvu, nudi širok spektar događanja namijenjenih različitim generacijama i afinitetima.

• Radionica: Sustav oporezivanja OPG-ova

17.11.2017
    LAG Kvarnerski otoci i Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika organiziraju besplatnu radionicu na temu Sustav oporezivanja OPG-ova koja će se 17. studenog 2017. godine, s početkom u 16.00 sati, pod vodstvom Miljenke Cutvarić, održati u Društvenom centru Krk.
  • 7. sjednica Skupštine Turističke zajednice Grada Krka

21.11.2017
    7. sjednica Skupštine Turističke zajednice Grada Krka održat će se u utorak, 21. studenog 2017. godine, u Konobi Galija u gradu Krku, s početkom u 10.00 sati.

61. Ljetne priredbe: Bračni (s)provod, Aplauz Teatar

Nastavak dramskog programa 61. Ljetnih priredbi na krčkoj Sceni Zidine, 24. srpnja 2017. godine, s početkom u 21.30 sati, donosi komediju Bračni (s)provod, nastalu u produkciji Aplauz Teatra, čija je režija povjerena Ivanu Đuričiću, dok u njoj glume Slavko Sobin i Lana Blaće.

Riječ je o predstavi koja na kazališne daske postavlja zanimljivu priču u čijem je središtu brak - veliko životno pitanje njezinih protagonista. Amy i Sean, simpatičan su mladi par koji živi i radi zajedno te ima više ili manje zajedničke ciljeve... osim jednog. Nakon tri godine veze, Amy se poželi udati, no Sean ne vjeruje u instituciju braka pa u jednoj burnoj večeri oni to pitanje odluče razriješiti, i to jednom zauvijek! Oboje vade svoje najjače adute i skidaju rukavice. Igra počinje! Sean je pokušava odgovoriti, dok ga Amy pokušava nagovoriti. U ovom zaigranom kazališnom prikazu, stoga, doznajte hoće li prekinuti, nastaviti kao dosad ili ipak prošetati do oltara?

Bračni (s)provod djelo je suvremenog američkog autora Matta Morilla, u izvorniku All Aboard the Marrage Hearse, čiji je tekst, ovim uprizorenjem, sada po prvi put izveden u Hrvatskoj, što je, ujedno, Ivanu Đuričiću, inače glumcu Satiričkog kazališta Kerempuh, omogućilo da po prvi put uskoči u ulogu redatelja.

Ulaznice za Bračni (s)provod po cijeni od 70,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.