• Dani europske baštine: Prezentacija radova na samostanskom kompleksu u Glavotoku

22.09.2017
    U sklopu manifestacije Dani uropske baštine u Hrvatskoj koja se odvija u organizaciji Uprave za zaštitu kulturne baštine Ministarstva kulture Republike Hrvatske, u samostanu sv. Marije u Glavotoku, 22. rujna 2017. godine, s početkom u 12.00 sati, Damir Sabalić iz Konzervatorskog odjela u Rijeci održat će prezentaciju zaštitnih i istražnih radova na tamošnjoj crkvi i dijelu samostana.
  • Upisi u sportsko-rekreacijske radionice Udruge Pepice

22.09.2017
    Obzirom da krčka Udruga za sportsku rekreaciju Pepice ulazi u novu sezonu treniranja, upisi u sportsko-rekreacijske radionice (uz mogućnost informiranja) održat će se 22. rujna 2017. godine, u dvorani Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi, s početkom u 18.00 sati. Radionice (total body i low total body) vode Gabi Jurešić, Monika Bajčić i Lucija Petrak, a mjesečna naknadna za dva treninga tjedno iznosi 140,00 kn, a tri 160,00 kn.

• Info dan HBOR-a u gradu Krku

28.09.2017
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 28. rujna 2017. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku. Svi zainteresirani poduzetnici ili oni koji to planiraju postati, mogu se prijaviti za besplatno stručno savjetovanje o mogućnostima kreditiranja, odnosno financiranja investicijskih ulaganja ili drugih aktivnosti putem programa HBOR-a, i to mailom na jovana@kvarnerski-otoci.hr ili telefonom na 095 858 82 31.
  • Štorija o galiji Cristo Ressussitato: proslava 446. godišnjice Lepantske bitke

06.10.2017
    U jednoj od najvećih i najslavnijih pomorskih bitaka u europskoj povijesti, bitki kod Lepanta, 07. listopada 1571. godine, u kojoj su se sukobile snage kršćana i muslimana sudjelovala je i krčka galija Cristo Ressussitato (Uskrsli Krist).

61. Ljetne priredbe: Bračni (s)provod, Aplauz Teatar

Nastavak dramskog programa 61. Ljetnih priredbi na krčkoj Sceni Zidine, 24. srpnja 2017. godine, s početkom u 21.30 sati, donosi komediju Bračni (s)provod, nastalu u produkciji Aplauz Teatra, čija je režija povjerena Ivanu Đuričiću, dok u njoj glume Slavko Sobin i Lana Blaće.

Riječ je o predstavi koja na kazališne daske postavlja zanimljivu priču u čijem je središtu brak - veliko životno pitanje njezinih protagonista. Amy i Sean, simpatičan su mladi par koji živi i radi zajedno te ima više ili manje zajedničke ciljeve... osim jednog. Nakon tri godine veze, Amy se poželi udati, no Sean ne vjeruje u instituciju braka pa u jednoj burnoj večeri oni to pitanje odluče razriješiti, i to jednom zauvijek! Oboje vade svoje najjače adute i skidaju rukavice. Igra počinje! Sean je pokušava odgovoriti, dok ga Amy pokušava nagovoriti. U ovom zaigranom kazališnom prikazu, stoga, doznajte hoće li prekinuti, nastaviti kao dosad ili ipak prošetati do oltara?

Bračni (s)provod djelo je suvremenog američkog autora Matta Morilla, u izvorniku All Aboard the Marrage Hearse, čiji je tekst, ovim uprizorenjem, sada po prvi put izveden u Hrvatskoj, što je, ujedno, Ivanu Đuričiću, inače glumcu Satiričkog kazališta Kerempuh, omogućilo da po prvi put uskoči u ulogu redatelja.

Ulaznice za Bračni (s)provod po cijeni od 70,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.