• Zabavite se uz program Krčkog karnevala!

07.01.2018
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 07. siječnja 2018. godine, u 11.00 sati, na Veloj placi u Krku započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara. Ovogodišnja manifestacija broji tri karnevalske zabave subotom (06. i 20. siječnja te 03. veljače) i jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (07. i 21. siječnja te 04. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom razveseljavati Mladen Grdović, Dražen Zečić i Jole. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuju i nagrade za najbolje maske. Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 13. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.
  • 13. Noć muzeja: Život Salpe, izložba fotografija Srđana Hulaka

26.01.2018
    Povodom popularne nacionalne inicijative Noć muzeja koju i ove godine, 13. put za redom, provodi Hrvatsko muzejsko društvo, Centar za kulturu Grada Krka u suradnji s krčkim fotografom Srđanom Hulakom, priređuje zanimljiv izložbeni program pod nazivom Život Salpe.

61. Ljetne priredbe: Bračni (s)provod, Aplauz Teatar

Nastavak dramskog programa 61. Ljetnih priredbi na krčkoj Sceni Zidine, 24. srpnja 2017. godine, s početkom u 21.30 sati, donosi komediju Bračni (s)provod, nastalu u produkciji Aplauz Teatra, čija je režija povjerena Ivanu Đuričiću, dok u njoj glume Slavko Sobin i Lana Blaće.

Riječ je o predstavi koja na kazališne daske postavlja zanimljivu priču u čijem je središtu brak - veliko životno pitanje njezinih protagonista. Amy i Sean, simpatičan su mladi par koji živi i radi zajedno te ima više ili manje zajedničke ciljeve... osim jednog. Nakon tri godine veze, Amy se poželi udati, no Sean ne vjeruje u instituciju braka pa u jednoj burnoj večeri oni to pitanje odluče razriješiti, i to jednom zauvijek! Oboje vade svoje najjače adute i skidaju rukavice. Igra počinje! Sean je pokušava odgovoriti, dok ga Amy pokušava nagovoriti. U ovom zaigranom kazališnom prikazu, stoga, doznajte hoće li prekinuti, nastaviti kao dosad ili ipak prošetati do oltara?

Bračni (s)provod djelo je suvremenog američkog autora Matta Morilla, u izvorniku All Aboard the Marrage Hearse, čiji je tekst, ovim uprizorenjem, sada po prvi put izveden u Hrvatskoj, što je, ujedno, Ivanu Đuričiću, inače glumcu Satiričkog kazališta Kerempuh, omogućilo da po prvi put uskoči u ulogu redatelja.

Ulaznice za Bračni (s)provod po cijeni od 70,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.