• Upisi u sportsko-rekreacijske radionice Udruge Pepice

22.09.2017
    Obzirom da krčka Udruga za sportsku rekreaciju Pepice ulazi u novu sezonu treniranja, upisi u sportsko-rekreacijske radionice (uz mogućnost informiranja) održat će se 22. rujna 2017. godine, u dvorani Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi, s početkom u 18.00 sati. Radionice (total body i low total body) vode Gabi Jurešić, Monika Bajčić i Lucija Petrak, a mjesečna naknadna za dva treninga tjedno iznosi 140,00 kn, a tri 160,00 kn.

• Poljica: Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje

22.09.2017
    Treća po redu Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje - blagdana sv. Kuzme i Damjana, održat će se u Poljicima, nedaleko grada Krka, i to 22. rujna 2017. godine, s početkom u 19.30 sati, u samom srcu mjesta; na Placi. Kao i prethodnih godina organizaciju ovog festivala preuzeli su domaćini iz Klape Kaštadi.

• 03. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka

27.09.2017
    03. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Marinko Pavlić, održat će se u srijedu, 27. rujna 2017. godine, u Maloj vijećnici Grada Krka s početkom u 18.30 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

• Info dan HBOR-a u gradu Krku

28.09.2017
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 28. rujna 2017. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku. Svi zainteresirani poduzetnici ili oni koji to planiraju postati, mogu se prijaviti za besplatno stručno savjetovanje o mogućnostima kreditiranja, odnosno financiranja investicijskih ulaganja ili drugih aktivnosti putem programa HBOR-a, i to mailom na jovana@kvarnerski-otoci.hr ili telefonom na 095 858 82 31.
  • Štorija o galiji Cristo Ressussitato: proslava 446. godišnjice Lepantske bitke

06.10.2017
    U jednoj od najvećih i najslavnijih pomorskih bitaka u europskoj povijesti, bitki kod Lepanta, 07. listopada 1571. godine, u kojoj su se sukobile snage kršćana i muslimana sudjelovala je i krčka galija Cristo Ressussitato (Uskrsli Krist).

• Upisi za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA

07.10.2017
    Škola stranih jezika VID objavljuje upise u novi semestar za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA (Abacus Learning of Higher Arithmetic). Radionica za djecu s prezentacijom programa i roditeljski sastanak održat će se 07. listopada 2017. godine, s početkom u 10.00 sati, u učionicama škole Vid u gradu Krku, Kvarnerska 15 (zgrada Fani, pored Gradske knjižnice). Nastava kreće 14. listopada.

61. Ljetne priredbe: Gudački kvartet Cadenza Zagreb

Nakon Trija Osor, glazbeni program 61. Ljetnih priredbi nastavlja se 27. srpnja 2017. godine, i to koncertom Gudačkog kvarteta Cadenza Zagreb, koji će se, s početkom u 21.30 sati, odigrati pred jedinstvenom kulisom Scene Zidine (Trg krčkih glagoljaša).

Gudački kvartet Cadenza, u kojem danas sviraju Krešimir Marmilić - violina, Petar Haluza - violina, Marta Bergovec - viola i Vinko Grubešić - violončelo, osnovao je Krešimir Marmilić još 1995. godine. Od tada se Cadenza uspješno predstavila na mnogim hrvatskim i inozemnim pozornicama te domaćim ljetnim festivalima, kao gudački kvartet, trio ili duo, pratećji želju za komornim muziciranjem. Tijekom mnogih odsviranih sezona, sam kvartet istaknuo se izvođenjem djela američkog skladatelja Philipa Glassa, zatim Španjolca J. C. de Arriage, Rusa A. K. Glazunova, kao i djelima L. Boccherinia, J. Haydna, A. Dvořaka, J. Brahmsa, S. Barbera, P. I. Čajkovskog, M. Miletića, D. Bassanesea, S. Spadine, I. Paraća, J. S. Slavenskog ili F. Krežme. Cadenza je zabilježila suradnju s mnogim istaknutim solistima i ansamblima, a na svojim koncertima često daje priliku i mladim glazbenicima. Od zapaženih predstavljanja u inozemstvu izdvajaju se ona u Briselu (Belgija), 2012., zatim Bergamu (Italija), 2013., ali i Vlori (Albanija), 2016. godine, gdje su po ocijeni organizatora i publike ostvarili najbolji nastup u bogatoj sezoni međunarodnih gostovanja. Repertoar Cadenze obuhvaća djela od predklasike, pa sve do suvremene glazbe, s time da posebnu pozornost zaslužuju njihovi programi revitalizacije zaboravljenih skladbi i praizvodbe djela suvremenih hrvatskih skladatelja. Između 2007. i 2014. godine, kvartet je vrlo uspješno održavao serije koncerata u Maloj koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu, no danas je sve više orijentiran prema inozemnim gostovanjima. Uz to, Cadenza intenzivno djeluje i na promicanju klasične glazbe najmlađim naraštajima, sudjelujući u edukacijskim koncertima u školama ili koncertnim dvoranama.

Ulaznice za ovaj koncert, po cijeni od 50,00 kn, mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.