• Zabavite se uz program Krčkog karnevala!

07.01.2018
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 07. siječnja 2018. godine, u 11.00 sati, na Veloj placi u Krku započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara. Ovogodišnja manifestacija broji tri karnevalske zabave subotom (06. i 20. siječnja te 03. veljače) i jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (07. i 21. siječnja te 04. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom razveseljavati Mladen Grdović, Dražen Zečić i Jole. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuju i nagrade za najbolje maske. Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 13. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.
  • Ćiro i Gospođica Neću kao uvod u treću sezonu programa Vama glumimo

19.01.2018
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2018. godine, iznova započinje s programom Vama glumimo kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.
  • Info dan HBOR-a u gradu Krku: Savjetovanje namijenjeno poduzetnicima

22.01.2018
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 22. siječnja 2018. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku.
  • 13. Noć muzeja: Život Salpe, izložba fotografija Srđana Hulaka

26.01.2018
    Povodom popularne nacionalne inicijative Noć muzeja koju i ove godine, 13. put za redom, provodi Hrvatsko muzejsko društvo, Centar za kulturu Grada Krka u suradnji s krčkim fotografom Srđanom Hulakom, priređuje zanimljiv izložbeni program pod nazivom Život Salpe.

61. Ljetne priredbe: Gudački kvartet Cadenza Zagreb

Nakon Trija Osor, glazbeni program 61. Ljetnih priredbi nastavlja se 27. srpnja 2017. godine, i to koncertom Gudačkog kvarteta Cadenza Zagreb, koji će se, s početkom u 21.30 sati, odigrati pred jedinstvenom kulisom Scene Zidine (Trg krčkih glagoljaša).

Gudački kvartet Cadenza, u kojem danas sviraju Krešimir Marmilić - violina, Petar Haluza - violina, Marta Bergovec - viola i Vinko Grubešić - violončelo, osnovao je Krešimir Marmilić još 1995. godine. Od tada se Cadenza uspješno predstavila na mnogim hrvatskim i inozemnim pozornicama te domaćim ljetnim festivalima, kao gudački kvartet, trio ili duo, pratećji želju za komornim muziciranjem. Tijekom mnogih odsviranih sezona, sam kvartet istaknuo se izvođenjem djela američkog skladatelja Philipa Glassa, zatim Španjolca J. C. de Arriage, Rusa A. K. Glazunova, kao i djelima L. Boccherinia, J. Haydna, A. Dvořaka, J. Brahmsa, S. Barbera, P. I. Čajkovskog, M. Miletića, D. Bassanesea, S. Spadine, I. Paraća, J. S. Slavenskog ili F. Krežme. Cadenza je zabilježila suradnju s mnogim istaknutim solistima i ansamblima, a na svojim koncertima često daje priliku i mladim glazbenicima. Od zapaženih predstavljanja u inozemstvu izdvajaju se ona u Briselu (Belgija), 2012., zatim Bergamu (Italija), 2013., ali i Vlori (Albanija), 2016. godine, gdje su po ocijeni organizatora i publike ostvarili najbolji nastup u bogatoj sezoni međunarodnih gostovanja. Repertoar Cadenze obuhvaća djela od predklasike, pa sve do suvremene glazbe, s time da posebnu pozornost zaslužuju njihovi programi revitalizacije zaboravljenih skladbi i praizvodbe djela suvremenih hrvatskih skladatelja. Između 2007. i 2014. godine, kvartet je vrlo uspješno održavao serije koncerata u Maloj koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu, no danas je sve više orijentiran prema inozemnim gostovanjima. Uz to, Cadenza intenzivno djeluje i na promicanju klasične glazbe najmlađim naraštajima, sudjelujući u edukacijskim koncertima u školama ili koncertnim dvoranama.

Ulaznice za ovaj koncert, po cijeni od 50,00 kn, mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.