• Kornić: Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige

21.10.2017
    Povodom Mjeseca hrvatske knjige, Katedra Čakavskog sabora Kornić, u subotu 21. listopada 2017. godine, u prostoru Zavičajne etnografske zbirke Kornić, s početkom u 18.00 sati, u okviru kulturnog programa, imat će podsjetnik na četiri u nakladi Katedre dosad objavljene knjige, s time da će potporu manifestaciji pružiti vrbničko Kulturno društvo Frankopan i krčka Udruga Knezovi Krčki Frankopani.
  • Mala staroslavenska akademija: Dr. Antun Mahnić (1897. - 1920.), krčki biskup

24.10.2017
    Ovogodišnja, 20. po redu Mala staroslavenska akademija, za čiju je organizaciju već tradicionalno zadužena Osnovna škola Fran Krsto Frankopan, odvijat će se u gradu Krku između 24. i 27. listopada, istražujući u povodu svog jubileja život i djelo dr. Antuna Mahnića, istaknutog krčkog biskupa, glagoljaša, preporoditelja, humanista i izdavača.

61. Ljetne priredbe: Hit-komedija Dame biraju, AltTeatar

Posebnu pozornost dramskog programa 61. Ljetnih priredbi zaslužila su dva gostovanja inozemnih kazališnih ansambala, s time da je nakon Kerova beogradskog YuGoArt-a, na redu sarajevski AltTeatar koji će 14. kolovoza 2017. godine, na Sceni Zidine, s početkom u 21.30 sati, (po drugi put u Krku) izvesti hit-komediju Dame biraju.

Kazališna uspješnica Dame biraju, nastala prema motivima iz poznatog filmskog hita The Full Monty ili Skidajte se do kraja, donosi priču o nekolicini nezaposlenih mladića koji svoje egzistencijalne probleme pokušaju riješiti na nimalo običan način, prihvaćanjem striperskog angažmana u jednome noćnom klubu. Od suočavanja mladića s novim izazovom pa sve do kulminacije kada dvorana biva pretvorena u zadimljeno poprište zbivanja, mnoge komične situacije u koje neprestano upadaju protagonisti predstave publiku će doslovno natjerati na smijeh do suza. O popularnosti ove predstave redatelja Admira Glamočaka u kojoj igraju trenutno najtraženija sarajevska glumačka imena Amila Terzimehić ili Nancy Abdel Sakhi, Enes Salković, Emir Fejzić, Adnan Goro, Davor Sabo, Dalibor Brkić ili Damir Kustura i Sanjin Arnautović ili Mirza Dervišić, svjedoči i činjenica kako je u prvih godinu dana, diljem regije, odigrana više od stotinu puta.

Ulaznice za predstavu Dame biraju po cijeni od 80,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata, tj. 19.00 i 22.00 sata, nakon 04. kolovoza) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.