• Priključite se četverodijelnom naprednom tečaju fotografije

04.11.2017
    Foto klub Krk, od 04. do 25. studenog 2017. godine, organizira napredni tečaj fotografije koji će se na različitim krčkim lokacijama - u prirodi ili predavaonici (smještenoj u prostorijama Društvenog centra Krk) - odvijati svake subote (uglavnom) između 11.00 i 13.00 sati, uz mogućnost pomicanja termina, i to u prethodnom dogovoru sa svim polaznicima.

• Posljednji ovogodišnji ciklus besplatnog tečaja za trudnice

13.11.2017
    Posljednji ovogodišnji ciklus višednevnog tečaja pripreme trudnica za porod i roditeljsku funkciju kojeg organizira Patronažna služba Doma zdravlja Primorsko-goranske županije, Ispostava Krk, započinje 13. studenog u biblioteci Doma zdravlja Krk, na adresi Vinogradska bb u gradu Krku, s početkom u 17.30 sati.
  • Pripremate li se za druženje sa sv. Nikolom?

30.11.2017
    Ni ove godine, mališanima omiljen svetac neće zaobići grad Krk. Zanimljiv program u čast poznatog zaštitnika djece, pomoraca i putnika započinje već 30. studenog i traje sve do 06. prosinca.

61. Ljetne priredbe: Predstava za djecu Iglica, Mala Scena i Trio cirkus teatar

Drugi ovogodišnji program namijenjen najmlađim posjetiteljima Ljetnih priredbi, predstava Iglica nastala u (ko)produkciji Male Scene i Trio cirkus teatara, održat će se 26. srpnja 2017. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 20.00 sat, s time da u nastavku slijedi radionica cirkuskih vještina.

Glavna protagonistkinja ove maštovite predstave je Iglica, djevojčica posve drugačija od drugih, obzirom da je od rođenja krasi jedna neobičnost - iglice zabodene po čitavom tijelu. Neodvojive od nje, brane je od svih onih koji bi joj htjeli učiniti nažao, ali je i priječe da bude poput ostalih djevojčica. Iako se trudi prilagođavati, svoje mjesto u društvu ipak ne može naći jer nitko ne želi imati posla s djevojčicom koja, naprosto, bode. Priča o Iglici smještena je u svijet cirkusa, kao personifikacije svijeta u kojemu živimo. Dva klauna u početku odbijaju mogućnost da Iglicu prihvate, bilo kao prijateljicu, bilo kao suučesnicu u igri, da bi naposljetku uvidjeli kako je upravo njezina neobičnost ujedno i njezina najveća prednost, te zajedno s njom postave uspješan cirkuski show. U ovoj nagrađivanoj predstavi (za uzrast 4+), koja šalje nedvosmislenu poruku da ljude koji su drugačiji od nas moramo prihvatiti onakvima kakvi jesu, glume Nikolina Majdak, Iva Peter Dragan, Christian Peter ili Aleksandar Đikić, dok je režija povjerena Ivici Šimiću.

Ulaznice za Iglicu po cijeni od 35,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.