• Zabavite se uz program Krčkog karnevala!

07.01.2018
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 07. siječnja 2018. godine, u 11.00 sati, na Veloj placi u Krku započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara. Ovogodišnja manifestacija broji tri karnevalske zabave subotom (06. i 20. siječnja te 03. veljače) i jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (07. i 21. siječnja te 04. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom razveseljavati Mladen Grdović, Dražen Zečić i Jole. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuju i nagrade za najbolje maske. Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 13. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.
  • Ćiro i Gospođica Neću kao uvod u treću sezonu programa Vama glumimo

19.01.2018
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2018. godine, iznova započinje s programom Vama glumimo kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.
  • Info dan HBOR-a u gradu Krku: Savjetovanje namijenjeno poduzetnicima

22.01.2018
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 22. siječnja 2018. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku.
  • 13. Noć muzeja: Život Salpe, izložba fotografija Srđana Hulaka

26.01.2018
    Povodom popularne nacionalne inicijative Noć muzeja koju i ove godine, 13. put za redom, provodi Hrvatsko muzejsko društvo, Centar za kulturu Grada Krka u suradnji s krčkim fotografom Srđanom Hulakom, priređuje zanimljiv izložbeni program pod nazivom Život Salpe.

61. Ljetne priredbe: Predstava za djecu Iglica, Mala Scena i Trio cirkus teatar

Drugi ovogodišnji program namijenjen najmlađim posjetiteljima Ljetnih priredbi, predstava Iglica nastala u (ko)produkciji Male Scene i Trio cirkus teatara, održat će se 26. srpnja 2017. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 20.00 sat, s time da u nastavku slijedi radionica cirkuskih vještina.

Glavna protagonistkinja ove maštovite predstave je Iglica, djevojčica posve drugačija od drugih, obzirom da je od rođenja krasi jedna neobičnost - iglice zabodene po čitavom tijelu. Neodvojive od nje, brane je od svih onih koji bi joj htjeli učiniti nažao, ali je i priječe da bude poput ostalih djevojčica. Iako se trudi prilagođavati, svoje mjesto u društvu ipak ne može naći jer nitko ne želi imati posla s djevojčicom koja, naprosto, bode. Priča o Iglici smještena je u svijet cirkusa, kao personifikacije svijeta u kojemu živimo. Dva klauna u početku odbijaju mogućnost da Iglicu prihvate, bilo kao prijateljicu, bilo kao suučesnicu u igri, da bi naposljetku uvidjeli kako je upravo njezina neobičnost ujedno i njezina najveća prednost, te zajedno s njom postave uspješan cirkuski show. U ovoj nagrađivanoj predstavi (za uzrast 4+), koja šalje nedvosmislenu poruku da ljude koji su drugačiji od nas moramo prihvatiti onakvima kakvi jesu, glume Nikolina Majdak, Iva Peter Dragan, Christian Peter ili Aleksandar Đikić, dok je režija povjerena Ivici Šimiću.

Ulaznice za Iglicu po cijeni od 35,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.