• 61. Ljetne priredbe: Sadržajan program jednog od najstarijih istočnojadranskih festivala

10.07.2017
    Već 61 godinu grad Krk je domaćin Ljetnih priredbi, jednog od festivala s najdužom tradicijom na istočnojadranskoj obali koji se kvalitetnim kulturnim sadržajima i autentičnim lokacijama promakao u naš prepoznatljiv kulturno-turistički proizvod.

• 61. Ljetne priredbe: Gudački kvartet Cadenza Zagreb

27.07.2017
    Nakon Trija Osor, glazbeni program 61. Ljetnih priredbi nastavlja se 27. srpnja 2017. godine, i to koncertom Gudačkog kvarteta Cadenza Zagreb, koji će se, s početkom u 21.30 sati, odigrati pred jedinstvenom kulisom Scene Zidine (Trg krčkih glagoljaša).
  • Croatia Open 2017, krčka etapa natjecanja u orijentacijskom trčanju

29.07.2017
    Završnica međunarodnog natjecanja u orijentacijskom trčanju - Croatia Open 2017, kojeg više od dvadeset godina uspješno organizira delnički Orjentacijski klub Ris, održat će se 29. srpnja, uglavnom na području krčke starogradske jezgre i njezine uže okolice. Croatia Open najveće je hrvatsko natjecanje u orijentacijskom trčanju koje se ove godine, između 26. i 29. srpnja, pored grad Krka, odvija na području park-šume Golubinjak (26. srpnja) te općina Lokve (27. srpnja) i Omišlj (28. srpnja).

• 61. Ljetne priredbe: Hit-komedija Kerovi, YuGoArt

31.07.2017
    Posebnu pozornost dramskog programa 61. Ljetnih priredbi zaslužuju dva gostovanja inozemnih kazališnih ansambala, s time da je prvi na redu beogradski YuGoArt, koji će 31. srpnja 2017. godine, na Sceni Zidine, s početkom u 21.30 sati, izvesti hit-komediju Kerovi.

• Otvorenje i prezentacija Vježbališta na otvorenom Dražica

03.08.2017
    Otvorenje i prezentacija novouređenog Vježbališta na otvorenom Dražica, u četvrtak, 03. kolovoza 2017. godine, s početkom u 18.00 sati, održat će se na prostoru vježbališta (Šetalište Dražica, ispred Hotela Bor). Nakon kratkog uvodnog dijela u kojem će biti riječi o samoj investiciji, u 18.20 sati slijede sportske demonstracije vrhunskih sportaša, s time da se druženje nastavlja uz zakusku na terasi Hotela Bor te sportsku zabavu na samom vježbalištu.

• 61. Ljetne priredbe: Acoustic project - gudački orkestar

03.08.2017
    Sam vrhunac koncertne sezone 61. Ljetnih priredbi, 03. kolovoza 2017. godine, na Sceni Zidine, s početkom u 21.30 sati, obilježit će svakako zanimljiv nastup gudačkog orkestra ansambla Acoustic project.
  • 30. boćarski turnir Krčki sajam

06.08.2017
    30. boćarski turnir Krčki sajam, u organizaciji Boćarskog kluba Krk, održat će se u nedjelju, 06. kolovoza 2017. godine, na boćalištu Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi u gradu Krku, s početkom u 14.00 sati. Svoje boćarske vještine ondje će demonstrirati: BK Trstena (Njivice), BK Punat, BK Gabonjin, BK Jabuka (Draga Bašćanska), BK Vrh, BK Garica, BK Brzac i domaćini BK Krk.

• 61. Ljetne priredbe: Komedija I živjele su sretno...?, Scena Gorica

07.08.2017
    Nakon uspjeha komedije I živjeli su sretno...?, Scena Gorica donosi nastavak u vidu predstave I živjele su sretno...?, a koja će se na kazališnim daskama krčke Scene Zidine, u sklopu programa 61. Ljetnih priredbi, naći 07. kolovoza 2017. godine, s početkom u 21.30 sati.
  • 493. Lovrečeva: Atraktivan spoj tradicijskog nasljeđa i suvremenosti

08.08.2017
    Presjajni grad Krčana, kao i mnoga jadranska mjesta, dosad je ispisao debelu knjigu svoje prošlosti. Još od vremena Liburna, preko antike, srednjeg i novog vijeka, pa sve do danas, područjem našeg grada hodali su i trgovali mnogi, a upravo taj itekako važan segment čovjekovih misija utisnuo je u ovaj prostor, njegove trgove i ulice, posve specifičnu memoriju.

• 61. Ljetne priredbe: Maxim Beitan, violončelo & Domagoj Gušćić, klavir

10.08.2017
    U glazbenom programu 61. Ljetnih priredbi, 10. kolovoza 2017. godine u atriju franjevačkog samostana, s početkom u 21.30 sati, slijedi koncert proslavljenog latvijskog čelista Maxima Beitana u pratnji pijanista Domagoja Gušćića, koji će svojim virtuoznim izvedbama publici sigurno priskrbiti ono najbolje od klasike.

61. Ljetne priredbe: Predstava za djecu Iglica, Mala Scena i Trio cirkus teatar

Drugi ovogodišnji program namijenjen najmlađim posjetiteljima Ljetnih priredbi, predstava Iglica nastala u (ko)produkciji Male Scene i Trio cirkus teatara, održat će se 26. srpnja 2017. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 20.00 sat, s time da u nastavku slijedi radionica cirkuskih vještina.

Glavna protagonistkinja ove maštovite predstave je Iglica, djevojčica posve drugačija od drugih, obzirom da je od rođenja krasi jedna neobičnost - iglice zabodene po čitavom tijelu. Neodvojive od nje, brane je od svih onih koji bi joj htjeli učiniti nažao, ali je i priječe da bude poput ostalih djevojčica. Iako se trudi prilagođavati, svoje mjesto u društvu ipak ne može naći jer nitko ne želi imati posla s djevojčicom koja, naprosto, bode. Priča o Iglici smještena je u svijet cirkusa, kao personifikacije svijeta u kojemu živimo. Dva klauna u početku odbijaju mogućnost da Iglicu prihvate, bilo kao prijateljicu, bilo kao suučesnicu u igri, da bi naposljetku uvidjeli kako je upravo njezina neobičnost ujedno i njezina najveća prednost, te zajedno s njom postave uspješan cirkuski show. U ovoj nagrađivanoj predstavi (za uzrast 4+), koja šalje nedvosmislenu poruku da ljude koji su drugačiji od nas moramo prihvatiti onakvima kakvi jesu, glume Nikolina Majdak, Iva Peter Dragan, Christian Peter ili Aleksandar Đikić, dok je režija povjerena Ivici Šimiću.

Ulaznice za Iglicu po cijeni od 35,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.