• 11. Dan turizma Grada Krka: Okupljanje svih dionika turističke ponude

13.12.2017
    Na kraju još jedne uspješne sezone, u organizaciji Turističke zajednice Grada Krka, 11. po redu okupljanje svih dionika turističke ponude poznato kao Dan turizma, održat će se 13. prosinca 2017. godine, u Hotelu Marina, s početkom u 10.00 sati.

• Proslava 97. obljetnice smrti biskupa Antuna Mahnića

14.12.2017
    Svečano misno slavlje u povodu proslave 97. obljetnice smrti sluge Božjeg biskupa Antuna Mahnića koje predvodi mons. Đuro Hranić, nadbiskup i metropolita đakovačko-osječki, održat će se 14. prosinca 2017. godine, u 18.00 sati, u Krčkoj katedrali.
  • Četvrto izdanje blagdanske priredbe Advent na Placi

15.12.2017
    Na glavnom gradskom trgu, između 15. i 17., te 22. i 24. prosinca 2017. godine, bit će priređeno četvrto izdanje blagdanske sajmeno-glazbene priredbe Advent na Placi, i to u režiji Udruge Kreativni Krk kojoj i ove godine organizacijsku podršku pruža Lokalna akcijska grupa Kvarnerski otoci, a financijsku Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.

• Humanitarno-prodajna izložba krčkih srednjoškolaca

18.12.2017
    Humanitarno-prodajna izložba fotografija i narukvica učenika Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, između 18. i 20. prosinca 2017. godine, odvijat će se u Galeriji Decumanus, i to od 10.00 do 12.00 te od 17.00 do 19.00 sati.

• Humanitarni božićno-novogodišnji koncert krčkih osnovnoškolaca

21.12.2017
    Tradicionalni, 16. po redu, Božićno-novogodišnji koncert u izvedbi učenika s područja čitavog otoka, u organizaciji Osnovne škole Fran Krsto Frankopan i podršku osnovnih škola Malinska-Dubašnica i Omišalj, održat će se 21. prosinca 2017. godine, u velikoj sportskoj dvorani Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, s početkom u 17.00 sati.

• Izložbeni i glazbeni sadržaji za Badnje jutro u Krku

22.12.2017
    I ove godine, u režiji Centra za kulturu Grada Krka, u Galeriji Decumanus i na obližnjoj Veloj placi, tijekom petka 22. prosinca, odvijat će se četvrto po redu izdanje blagdanskog programa sačinjenog od izložbenih i koncertnih sadržaja - prigodno nazvanog Badnje jutro u Krku.
  • Slatki otok - prepoznatljiv blagdanski simbol čitavog otoka

23.12.2017
    I ove godine, uoči Božića Humanitarna udruga Andrijana Gržetić organizira jubilarnu, 10. po redu humanitarnu izložbu kolača Slatki otok. Krčka Vela placa iznova će mirisat po domaćim kolačima, 23. prosinca od 08.30 sati, a bude li kiše prodaja prelazi u obližnju Galeriju Decumanus.
  • Božićna polnoćka

24.12.2017
    Božićna polnoćka, koju predvodi mons. Ivica Petanjak, krčki biskup, održat će se 24. prosinca 2017. godine u Krčkoj katedrali s početkom u 23.00 sata.
  • Svečano božićno misno slavlje

25.12.2017
    Svečano božićno misno slavlje, koje predvodi mons. Ivica Petanjak, krčki biskup, održat će se 25. prosinca 2017. godine u Krčkoj katedrali s početkom u 10.30 sati.
  • Božićni koncert župnih zborova

26.12.2017
    Božićni koncert župnih zborova održat će se 26. prosinca 2017. godine u Krčkoj katedrali s početkom u 19.00 sati.
  • Zdravica krčkog gradonačelnika i doček Nove, 2018., godine

31.12.2017
    Kao i dosad, Krčani, zajedno s ostalim posjetiteljima grada, 31. prosinca, Staru će godinu na Veloj placi, točno u podne, ispratiti novogodišnjom zdravicom krčkog gradonačelnika, i to uz cjelojutarnji zabavno-glazbeni program, nakon čega između 23.00 i 03.00 sata, na istome mjestu, slijedi doček Nove godine uz zajednički koncert Beatles Revival Banda i Belfastfooda. Organizacija ovog cjelodnevnog novogodišnjeg programa povjerena je Turističkoj zajednici Grada Krka i Udruzi Kreativni Krk.

61. Ljetne priredbe: VS Antiphonus, Vespro della Beata Vergine 1610 (C. Monteverdi)

Najiščekivaniji program glazbenog dijela 61. Ljetnih priredbi, koji će se 18. kolovoza 2017. godine, s početkom u 21.30 sati, održati u Krčkoj katedrali, svakako je Monteverdijeva Vespro della Beata Vergine 1610 (Večernja molitva Blažene Djevice Marije), koju će, u bitno proširenom sastavu, izvesti Vokalni ansambl Antiphonus.

Nastojeći doći do namještenja u Rimu, Claudio Monteverdi je početkom 17. stoljeća napisao Večernje molitve Blažene Djevice Marije, obraćajući se u posveti izravno papi Pavlu V. Međutim, inovativni i hrabri postupci tog ambicioznog ostvarenja, naišli su na neodobravanje papinske kurije te skladatelj nije uspio postići svoj cilj. No, 1613. godine, kada je dobio mjesto kapelnika (maestra) bazilike sv. Marka u Veneciji, Večernje su, čini se, našle idealan prostor za izvedbu. To se djelo, pored Händelovog oratorija Mesija, danas smatra jednim od najvažnijih postignuća zapadnoeuropske sakralne glazbe, a posebnim ga čini kombiniranje tradicionalnih glazbenih stilova s novima, poput madrigala i liturgijskih kompozicija, koje su postigle izniman uspjeh, te nadahnutog skladatelja, naposljetku, označile kao jednog od najvažnijih figura glazbenog baroka.

Članovi Ansambla Antiphonus iskristalizirali su se tijekom dugog procesa zajedničkog muziciranja u raznim sastavima. Glazbenici različitih profila izgradili su delikatan repertoar, njegujući djela sa samih početaka europske glazbe, ali i najsuvremenije opuse domaćih i inozemnih skladatelja. Od osnutka 2008. godine, ansambl je nastupao na gotovo svim hrvatskim festivalima, a osim niza samostalnih koncerata, snimio je i tri programa za HRT. Pored ostalog, nastupili su na svečanoj priredbi povodom pristupanja Hrvatske Europskoj uniji, a Hrvatsku su predstavljali na pariškom festivalu Croatie, le voici. Antiphonus je 2014. godine u Zagrebu pokrenuo svoju koncertnu sezonu, Triade, fokusiranu uglavnom na Monteverdijeve madrigale i praizvedbe novih djela.

Ulaznice za ovaj vrijedan koncertni program po cijeni od 50,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.