• Zabavite se uz program Krčkog karnevala!

07.01.2018
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 07. siječnja 2018. godine, u 11.00 sati, na Veloj placi u Krku započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara. Ovogodišnja manifestacija broji tri karnevalske zabave subotom (06. i 20. siječnja te 03. veljače) i jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (07. i 21. siječnja te 04. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom razveseljavati Mladen Grdović, Dražen Zečić i Jole. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuju i nagrade za najbolje maske. Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 13. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.
  • Ćiro i Gospođica Neću kao uvod u treću sezonu programa Vama glumimo

19.01.2018
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2018. godine, iznova započinje s programom Vama glumimo kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.
  • Info dan HBOR-a u gradu Krku: Savjetovanje namijenjeno poduzetnicima

22.01.2018
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 22. siječnja 2018. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku.
  • 13. Noć muzeja: Život Salpe, izložba fotografija Srđana Hulaka

26.01.2018
    Povodom popularne nacionalne inicijative Noć muzeja koju i ove godine, 13. put za redom, provodi Hrvatsko muzejsko društvo, Centar za kulturu Grada Krka u suradnji s krčkim fotografom Srđanom Hulakom, priređuje zanimljiv izložbeni program pod nazivom Život Salpe.

Dodatna javna rasprava o Projektu izgradnje širokopojasne mreže u Krku

Grad Krk pokrenuo je Projekt izgradnje širokopojasne mreže sljedeće generacije u Gradu Krku. Tim se projektom planira implementacija nepokretne pristupne elektroničke komunikacijske mreže sljedeće generacije otvorenog pristupa, koja će osigurati infrastrukturne preduvjete za održivi, dugoročni, društveni i gospodarski razvitak Grada Krka.

Projekt će se prijaviti za sufinanciranje bespovratnim sredstvima fondova Europske unije. Projekt se provodi unutar Okvirnog programa za razvoj infrastrukture širokopojasnog pristupa u područjima u kojima ne postoji dostatan komercijalni interes za ulaganja (ONP, NN 68/2016).

Grad Krk, sukladno zahtjevu Nositelja Okvirnog programa (NOP) za ponavljanjem javne rasprave, zatim novim okolnostima za projekt koje su u međuvremenu postale poznate (donošenje kriterija odabira projekta unutar investicijskog prioriteta 2a Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020.) te strukturnim pravilima ONP-a, pokreće dodatnu javnu raspravu projekta izgradnje širokopojasne mreže sljedeće generacije u Gradu Krku.

Dodatna javna rasprava traje od 12. siječnja do 12. veljače 2018. godine.

Projektni dokumenti za dodatnu javnu raspravu obuhvaćaju:

1. Dopis Nositelju ONP-a (NOP-u) o pokretanju dodatne javne rasprave, preuzmite ovdje

2. Detaljne upute operatorima i ostalim zainteresiranim stranama za dodatnu javnu raspravu projekta, preuzmite ovdje

3. Nacrt Plana razvoja širokopojasne infrastrukture (PRŠI), preuzmite ovdje

4. Prilog B nacrtu PRŠI-ja (tablica za određivanje boja - mapiranje), preuzmite ovdje.

Molimo operatore i druge zainteresirane strane da sve tražene informacije, očitovanja i podatke dostave najkasnije do 12. veljače 2018. godine u 15.00 sati na sljedeću adresu elektroničke pošte Grada Krka: sdmgk-prsi-jr@grad-krk.hr.