• 11. Dan turizma Grada Krka: Okupljanje svih dionika turističke ponude

13.12.2017
    Na kraju još jedne uspješne sezone, u organizaciji Turističke zajednice Grada Krka, 11. po redu okupljanje svih dionika turističke ponude poznato kao Dan turizma, održat će se 13. prosinca 2017. godine, u Hotelu Marina, s početkom u 10.00 sati.

• Proslava 97. obljetnice smrti biskupa Antuna Mahnića

14.12.2017
    Svečano misno slavlje u povodu proslave 97. obljetnice smrti sluge Božjeg biskupa Antuna Mahnića koje predvodi mons. Đuro Hranić, nadbiskup i metropolita đakovačko-osječki, održat će se 14. prosinca 2017. godine, u 18.00 sati, u Krčkoj katedrali.
  • Četvrto izdanje blagdanske priredbe Advent na Placi

15.12.2017
    Na glavnom gradskom trgu, između 15. i 17., te 22. i 24. prosinca 2017. godine, bit će priređeno četvrto izdanje blagdanske sajmeno-glazbene priredbe Advent na Placi, i to u režiji Udruge Kreativni Krk kojoj i ove godine organizacijsku podršku pruža Lokalna akcijska grupa Kvarnerski otoci, a financijsku Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.

• Humanitarno-prodajna izložba krčkih srednjoškolaca

18.12.2017
    Humanitarno-prodajna izložba fotografija i narukvica učenika Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, između 18. i 20. prosinca 2017. godine, odvijat će se u Galeriji Decumanus, i to od 10.00 do 12.00 te od 17.00 do 19.00 sati.

• Humanitarni božićno-novogodišnji koncert krčkih osnovnoškolaca

21.12.2017
    Tradicionalni, 16. po redu, Božićno-novogodišnji koncert u izvedbi učenika s područja čitavog otoka, u organizaciji Osnovne škole Fran Krsto Frankopan i podršku osnovnih škola Malinska-Dubašnica i Omišalj, održat će se 21. prosinca 2017. godine, u velikoj sportskoj dvorani Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, s početkom u 17.00 sati.

• Izložbeni i glazbeni sadržaji za Badnje jutro u Krku

22.12.2017
    I ove godine, u režiji Centra za kulturu Grada Krka, u Galeriji Decumanus i na obližnjoj Veloj placi, tijekom petka 22. prosinca, odvijat će se četvrto po redu izdanje blagdanskog programa sačinjenog od izložbenih i koncertnih sadržaja - prigodno nazvanog Badnje jutro u Krku.
  • Slatki otok - prepoznatljiv blagdanski simbol čitavog otoka

23.12.2017
    I ove godine, uoči Božića Humanitarna udruga Andrijana Gržetić organizira jubilarnu, 10. po redu humanitarnu izložbu kolača Slatki otok. Krčka Vela placa iznova će mirisat po domaćim kolačima, 23. prosinca od 08.30 sati, a bude li kiše prodaja prelazi u obližnju Galeriju Decumanus.
  • Božićna polnoćka

24.12.2017
    Božićna polnoćka, koju predvodi mons. Ivica Petanjak, krčki biskup, održat će se 24. prosinca 2017. godine u Krčkoj katedrali s početkom u 23.00 sata.
  • Svečano božićno misno slavlje

25.12.2017
    Svečano božićno misno slavlje, koje predvodi mons. Ivica Petanjak, krčki biskup, održat će se 25. prosinca 2017. godine u Krčkoj katedrali s početkom u 10.30 sati.
  • Božićni koncert župnih zborova

26.12.2017
    Božićni koncert župnih zborova održat će se 26. prosinca 2017. godine u Krčkoj katedrali s početkom u 19.00 sati.
  • Zdravica krčkog gradonačelnika i doček Nove, 2018., godine

31.12.2017
    Kao i dosad, Krčani, zajedno s ostalim posjetiteljima grada, 31. prosinca, Staru će godinu na Veloj placi, točno u podne, ispratiti novogodišnjom zdravicom krčkog gradonačelnika, i to uz cjelojutarnji zabavno-glazbeni program, nakon čega između 23.00 i 03.00 sata, na istome mjestu, slijedi doček Nove godine uz zajednički koncert Beatles Revival Banda i Belfastfooda. Organizacija ovog cjelodnevnog novogodišnjeg programa povjerena je Turističkoj zajednici Grada Krka i Udruzi Kreativni Krk.

Krčki prvašići sudjelovali u programu Čitaj (o) psu

Udruga za terapije sa životinjama Indeficienter iz istarskog Vinkurana, zajedno s Centrom za odgoj i obrazovanje Rijeka, od 2014. godine u Hrvatskoj provodi međunarodni program Čitaj (o) psu kojem je podršku, pored ostalih, dalo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Čitaj (o) psu, drugim riječima R.E.A.D. (Reading Education Assistance Dogs), licencirana je inicijativa američke neprofitne organizacije Intermountain Therapy Animals, a provode je posebno dresirani terapijski psi koji moraju dobiti certifikat krovne asocijacije zajedno sa voditeljima koji su za to dodatno educirani.

Uz podršku vodstva ustanove (i suglasnost roditelja), prvi razred Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk, vođen učiteljicom Karmelom Vajdoher Žilić i asistenticom u nastavi Andreom Staničić, 05. prosinca 2017. godine, u prostoru Gradske knjižnice Krk, susreo se s dobročudnom kujicom Nerom i njezinom voditeljicom Ivom Dorčić Ljutić, koje zajedno čine jedan od raspoloživih riječkih timova okupljenih u Centru za odgoj i obrazovanje.

Nakon što je pas upoznao učenike, udobno se smjestio i naposljetku strpljivo (od)slušao sve ono što su mu učenici željeli pročitati. Dvadesetak prvašića, mora se reći, bilo je dobro raspoloženo i vidno opušteno, a on ih je pratio bez procjenjivanja brzine ili načina čitanja. Upravo to predstavlja primarnu zadaću provođenja ovog programa, jer pas dopušta djetetu da čita vlastitim ritmom, a dijete pred psom ne pokazuje strah kao na primjer pred vršnjacima ili odraslom osobom. Uz to, čitanje Neri, zbog neposrednog kontakta s psom, bilo je i zabavno, a što je čitanje zabavnije te atmosfera ugodnija i opuštenija, dijete za takvu aktivnost razvija i veći interes.

Na kraju, treba istaknuti kako ovom prigodom demonstrirana aktivnot R.E.A.D. programa kod djece dokazano potiče mororički razvoj, razvoj senzorike, govorno-jezični razvoj i komunikaciju, socijalno-emocionalni razvoj, ali biva i katalizator učenja, što znači da povećava motivaciju, pridonosi razvoju kratkoročnog i dugoročnog pamćenja te poboljšava koncentraciju i pažnju.