• Dani europske baštine: Prezentacija radova na samostanskom kompleksu u Glavotoku

22.09.2017
    U sklopu manifestacije Dani uropske baštine u Hrvatskoj koja se odvija u organizaciji Uprave za zaštitu kulturne baštine Ministarstva kulture Republike Hrvatske, u samostanu sv. Marije u Glavotoku, 22. rujna 2017. godine, s početkom u 12.00 sati, Damir Sabalić iz Konzervatorskog odjela u Rijeci održat će prezentaciju zaštitnih i istražnih radova na tamošnjoj crkvi i dijelu samostana.
  • Upisi u sportsko-rekreacijske radionice Udruge Pepice

22.09.2017
    Obzirom da krčka Udruga za sportsku rekreaciju Pepice ulazi u novu sezonu treniranja, upisi u sportsko-rekreacijske radionice (uz mogućnost informiranja) održat će se 22. rujna 2017. godine, u dvorani Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi, s početkom u 18.00 sati. Radionice (total body i low total body) vode Gabi Jurešić, Monika Bajčić i Lucija Petrak, a mjesečna naknadna za dva treninga tjedno iznosi 140,00 kn, a tri 160,00 kn.

• Info dan HBOR-a u gradu Krku

28.09.2017
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 28. rujna 2017. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku. Svi zainteresirani poduzetnici ili oni koji to planiraju postati, mogu se prijaviti za besplatno stručno savjetovanje o mogućnostima kreditiranja, odnosno financiranja investicijskih ulaganja ili drugih aktivnosti putem programa HBOR-a, i to mailom na jovana@kvarnerski-otoci.hr ili telefonom na 095 858 82 31.
  • Štorija o galiji Cristo Ressussitato: proslava 446. godišnjice Lepantske bitke

06.10.2017
    U jednoj od najvećih i najslavnijih pomorskih bitaka u europskoj povijesti, bitki kod Lepanta, 07. listopada 1571. godine, u kojoj su se sukobile snage kršćana i muslimana sudjelovala je i krčka galija Cristo Ressussitato (Uskrsli Krist).

Prikupljanje zahtjeva za sufinanciranje školskih knjiga učenicima OŠ

Na temelju Zaključka gradonačelnika Grada Krka od 17. srpnja 2017. godine, Grad Krk objavljuje Javni poziv za prikupljanje zahtjeva za sufinanciranje školskih knjiga učenicima osnovnih škola za 2017./2018. školsku godinu.

I. Grad Krk objavljuje Javni poziv za prikupljanje zahtjeva za sufinanciranje školskih knjiga učenicima osnovnih škola za 2017./2018. školsku godinu.

II. Javni poziv objavljuje se na Internet stranicama Grada Krka, zajedno s pripadajućim obrascem (Zahtjevom) koji je dostupan u prilogu ovog Javnog poziva ili se može preuzeti osobno u Odsjeku za društvene djelatnosti Grada Krka, II. kat (upravne zgrade Grada Krka).

III. Uz Zahtjev potrebno je priložiti originalni račun, kao i kopiju tekućeg ili žiro-računa na koji će Grad Krk izvršiti uplatu. Ispunjen Zahtjev za isplatu s pripadajućom dokumentacijom potrebno je dostaviti do 30. rujna 2017. godine, osobno u Odsjek za društvene djelatnosti, II. kat (upravne zgrade Grada Krka) ili poštom na adresu: Grad Krk, Trg bana Josipa Jelačića 2, 51500 Krk.

IV. Grad Krk će sufinancirati trošak nabave školskih knjiga u školskoj 2017./2018. godini svim učenicima Osnovne škole Fran Krsto Frankopan Krk, Matične škole Krk i Područne škole Vrh, koji su podnijeli Zahtjev za isplatu te uz Zahtjev dostavili potrebnu dokumentaciju.

V. Učenici (izuzev učenika 1. razreda) koji su u razmjeni dobili školske knjige, Grad Krk će sufinancirati nabavu radnih bilježnica i mape za likovni te knjiga koje im nedostaju, i to na način:

• za učenike 1. razreda osnovne škole do 500,00 kuna;

• za učenike od 2. do 4. razreda osnovne škole do 250,00 kuna;

• za učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole do 500,00 kuna.

VI. Ako je razred veći od razreda od kojeg je naslijedio knjige, učenici koji knjige nisu dobili, temeljem popisa Škole, od Grada Krka dobit će slijedeći iznos potpore:

• za učenike od 2. do 4. razreda osnovne škole do 500,00 kuna;

• za učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole do 1.000,00 kuna.

VII. Učenici, odnosno njihovi roditelji/zakonski zastupnici, samostalno nabavljaju školske knjige.

VIII. Učenici koji ostvaruju pravo na sufinanciranje troškova nabave školskih knjiga, dužni su po završetku školske godine knjige vratiti Školi, najkasnije do zadnjeg dana nastave.

IX. Učenici koji ponavljaju razred nisu dužni vratiti školske knjige, već iste zadržavaju radi korištenja u slijedećoj školskoj godini.

X. Osobama - korisnicima koji su u sustavu socijalne skrbi Grada Krka, Grad Krk će u cijelosti podmiriti trošak nabave školskih knjiga.

XI. Za sve dodatne informacije i pojašnjenja, možete se javiti telefonom na 051 401 120 ili mailom na marinka.margan@grad-krk.hr.

Prilozi uz Javni poziv: