Osvojeno pet medalja na atletskom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete

Atletski klub Krk, odnosno njegovi članovi odradili su fantastičan početak u novoj sezoni državnih prvenstava - čak pet medalja na dvoranskom prvenstvu mlađih kadeta i kadetkinja održanom u Rijeci, 19. siječnja 2013. godine.U tri dosadašnje sezone Hrvatskog atletskog saveza krčki je klub ukupno osvojio tri brončane medalje, a ove sezone odmah na prvom natjecanju - jedno zlato, tri srebra i jednu broncu. Na prvenstvu su nastupili: Eva Marija Jurešić, Andrea Orlić, Marija Kirinčić, Fran Bonifačić, Kristijan Maračić i Gabriel Malović. U jedanaest starteva postavljena su četiri klupska i šest osobnih rekorda. No, krenimo redom, i to s kadetkinjama. U utrci na 60 m sudjelovale su Andrea i Marija. Andrea je završila deseta, Marija 17., a obje su postavile osobne rekorde. U skoku udalj bilo je vrlo zanimljivo. Marija je završila 13., a Andrea deveta. No, najbolja klupska skakačica Eva Marija prije posljednjeg skoka bila je na šestom mjestu, a onda skočivši i popravivši klupski rekord završila je na trećem mjestu, zasluživši svoju prvu medalju s državnih prvenstava. Svega deset minuta kasnije nastupila je Eva Marija i u finalu utrke na 55 m s preponama. Iako umorna, istrčala je klupski rekord i osvojila srebrnu medalju. Kod kadeta natjecanje je započelo skokom udalj. Fran je ponovio svoj osobni rekord u prvom skoku, a iako ga nije uspio popraviti do kraja natjecanja, to je bilo dovoljno za osvajanje srebra. Isti je uspjeh ponovio i u finalnoj utrci na 55 m s preponama, također s klupskim rekordom. Jedinu titulu državnog prvaka u kratkoj povijesti krčkog kluba osvojio je Kristijan u natjecanju bacanja kugle. Jedini limač na natjecanju, Gabriel, ponovio je osobni rekord u skoku udalj, što mu je donijelo 15., dok je na 60m i zauzeo 11. mjesto. Konačno, na ljestvici klubova Krčani su završili na petom mjestu, ali po broju medalja zajedno s Kvarnerom i Nedelišćem dijele prvu poziciju.