Priključite se raspravi na temu Mladi i društvene mreže

Predstavnice prioriteta za građanski odgoj formiranog u sklopu projekta Zdrava županija - mag.poli. Jovana Čutul Mahulja te mag.prof. Maria Elena Brusić, kao i predstavnici prioritetnih skupina projekta Zdravi Grad Krk - otok Krk pokreću tribine i radionice na kojima će se, pored ostalog, upoznavati i raspravljati o temama vezanim uz mlade, ponajviše o problemima s kojima se oni svakodnevno susreću.
Prva od niske planiranih (građanskom odgoju posvećenih) tribina pod nazivom Mladi i društvene mreže, održat će se 07. travnja 2017. godine u Velikoj gradskoj vijećnici, s početkom u 16.30 sati. Predavanja u sklopu tribine, tijekom koje će se ukazati na pojavu cyberbullyinga te predstaviti ostale opasnosti što ih generiraju društvene mreže, ali i načine na koje ih izbjeći, održat će Mihaela Korman iz riječke Udruge SOS te Marija Renić, jedna od aktivistica kampanje Nije smiješno koju je inicirala Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva.

Plakat [.jpg]

Ovaj program provodi se u sklopu projekta Zdravi Grad Krk - otok Krk, a isti je pokrenut zahvaljujući zajedničkoj suradnji Grada Krka, svih otočnih općina, Primorsko-goranske županije, Udruge Kreativni Krk, članova prioriteta za građanski odgoj projekta Zdrava Županija, koordinacijskog tima projekta Zdravi Grad Krk - otok Krk,  Gradskog društva Crvenog križa Krk, Forum mladih antifašista otoka Krka te LAG-a Kvarnerski otoci.
Ovom prilikom pozivaju se svi zainteresirani otočani da sudjeluju u ovoj raspravi, kojom se posebice srednjoškolce i njihove roditelje želi educirati u smislu što boljeg snalaženja u situacijama koje uzrokuju društvene mreže, ali i virtualna stvarnost, uopće.