• Tramonto: Koncert Irene Žilić

21.06.2017
    Ovogodišnju Tramono sezonu, koju iznova organizacijski potpisuje Udruga Kreativni Krk, otvara koncert Irene Žilić koji će se 21. lipnja, s početkom u 21.00 sat, održati na Trgu krčkih glagoljaša u gradu Krku. Glazba ove mlade zagrebačke kantautorice ispunjena je nostalgičnom teksturom obojanom romantikom i snovima, uspješno balansirajući između mekog akustičnog popa, indie folka i melankoličnog bluesa. Ulaz je slobodan!

• Pozdrav ljetu uz koncert Marka Tolje

30.06.2017
    Koncertni program Pozdrav ljetu, kojim Krčani zajedno s gostima simbolički dočekuju ulazak u samu špicu sezone održat će se u petak, 30. lipnja 2017. godine, na Krčkoj rivi, s početkom u 21.00 sat. Sve pritom okupljene sigurno će, uz bogatu gastro ponudu, oraspoložiti i koncert jednog od naših najcjenjenijih izvođača mlađe generacije Marka Tolje, kojem će, u svojevrsnoj uvertiri, prethoditi nastup Klape Kaštadi. Program organizira Turistička zajednica Grada Krka, a ulaznica se ne naplaćuje.

13. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Josip Staničić, održati će se 25. svibnja 2011. (srijeda) u Velikoj vijećnici Grada Krka s početkom u 19.00 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

01. Usvajanje Zapisnika sa 12. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane 10. ožujka 2011. godine.

02. Prijedlog Godišnjeg obračuna Proračuna Grada Krka za 2010. godinu s prilozima:

a) Knjiga izdanih računa 2010. godine;

b) Prihodi i rashodi proračunskih korisnika za razdoblje od 01. 01. do 31. 12. 2010. godine;

c) Izvješće o prihodima i rashodima od 01. 01. do 31. 12. 2010. godine, HBOR - sredstva poreza na dohodak za razvoj otoka;

d) Izvod iz knjige javnog duga za 2010. godinu;

e) Izvješće tekuće proračunske rezerve.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

03. Prijedlog Odluke o raspodjeli viška prihoda 2010. godine.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

04. Izvješće o radu za razdoblje od 01. 07. do 31. 12. 2010. godine.

Podnositelj Izvješće: Gradonačelnik.

05. Izvješće o izvršenju Plana gospodarenja otpadom Grada Krka za 2010. godinu.

Podnositelj Izvješće: Gradonačelnik.

06. Prijedlog Odluke o izboru osobe za izvođenje radova na održavanju nerazvrstanih cesta i obnovi vodoravne prometne signalizacije na području Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

07. Prijedlozi Odluka o prodaji zemljišta u vlasništvu Grada Krka, i to:

a) Prijedlog Odluke o prodaji zemljišta (5/7 dijela k.č. 3840/4 (5/7 dijela z.č. 1560/4) k.o. grad Krk, koji suvlasnički ima površinu od 438 m2, u naravi neizgrađeno građevinsko zemljište u gradu Krku, koje se nalazi na području obuhvata DPU Pahlić - Marušić);

b) Prijedlog Odluke o prodaji zemljišta (z.č. 1527/6 površine 410m2 i z.č. 1481/84 površine 197 m2, obje k.o. Kornić, u naravi neizgrađeno građevinsko zemljište u naselju Kornić).

Predlagatelj: Gradonačelnik.

08. Prijedlozi mjera na provođenju sustava zaštite i spašavanja:

Analiza stanja sustava zaštite i spašavanja na području Grada Krka za 2010. godinu;

Prijedlog Smjernica za organizaciju i razvoj sustava zaštite i spašavanja na području Grada Krka u 2011. godini.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

09. Prijedlog Programa rada Centra za kulturu Grada Krka za 2011. godinu.

Predlagateljica: Ravnateljica Centra za kulturu Grada Krka.

10. Prijedlog Odluke o ostvarivanju ciljeva Europske unije u području zaštite okoliša i štedljive potrošnje energije.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

11. Prijedlog Pravilnika o ocjenjivanju službenika i namještenika Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

12. Prijedlog Zaključka o prihvaćanju - davanju prethodne suglasnosti na Prijedlog Sporazuma o izradi baze prostornih i neprostornih podataka otoka Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik i TKD Ponikve d.o.o.

13. Pitanja i odgovori.