• Upisi u sportsko-rekreacijske radionice Udruge Pepice

22.09.2017
    Obzirom da krčka Udruga za sportsku rekreaciju Pepice ulazi u novu sezonu treniranja, upisi u sportsko-rekreacijske radionice (uz mogućnost informiranja) održat će se 22. rujna 2017. godine, u dvorani Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi, s početkom u 18.00 sati. Radionice (total body i low total body) vode Gabi Jurešić, Monika Bajčić i Lucija Petrak, a mjesečna naknadna za dva treninga tjedno iznosi 140,00 kn, a tri 160,00 kn.

• Poljica: Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje

22.09.2017
    Treća po redu Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje - blagdana sv. Kuzme i Damjana, održat će se u Poljicima, nedaleko grada Krka, i to 22. rujna 2017. godine, s početkom u 19.30 sati, u samom srcu mjesta; na Placi. Kao i prethodnih godina organizaciju ovog festivala preuzeli su domaćini iz Klape Kaštadi.

• 03. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka

27.09.2017
    03. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Marinko Pavlić, održat će se u srijedu, 27. rujna 2017. godine, u Maloj vijećnici Grada Krka s početkom u 18.30 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

• Info dan HBOR-a u gradu Krku

28.09.2017
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 28. rujna 2017. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku. Svi zainteresirani poduzetnici ili oni koji to planiraju postati, mogu se prijaviti za besplatno stručno savjetovanje o mogućnostima kreditiranja, odnosno financiranja investicijskih ulaganja ili drugih aktivnosti putem programa HBOR-a, i to mailom na jovana@kvarnerski-otoci.hr ili telefonom na 095 858 82 31.
  • Štorija o galiji Cristo Ressussitato: proslava 446. godišnjice Lepantske bitke

06.10.2017
    U jednoj od najvećih i najslavnijih pomorskih bitaka u europskoj povijesti, bitki kod Lepanta, 07. listopada 1571. godine, u kojoj su se sukobile snage kršćana i muslimana sudjelovala je i krčka galija Cristo Ressussitato (Uskrsli Krist).

• Upisi za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA

07.10.2017
    Škola stranih jezika VID objavljuje upise u novi semestar za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA (Abacus Learning of Higher Arithmetic). Radionica za djecu s prezentacijom programa i roditeljski sastanak održat će se 07. listopada 2017. godine, s početkom u 10.00 sati, u učionicama škole Vid u gradu Krku, Kvarnerska 15 (zgrada Fani, pored Gradske knjižnice). Nastava kreće 14. listopada.

04. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Josip Staničić, održati će se 29. listopada 2013. godine (utorak) u Maloj vijećnici Grada Krka s početkom u 18.00 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

01. Mirovanje mandata članu Gradskog vijeća, određivanje zamjenika i početak obnašanja dužnosti zamjenika člana Gradskog vijeća, i to:

• Izvješće Mandatne komisije s prilozima (zahtjev za stavljanjem u mirovanje mandata i određivanje zamjenika člana),

• Prijedlog Odluke o utvrđivanju dana početka mirovanja mandata člana Gradskog vijeća i početku obnašanja dužnosti zamjenika člana Gradskog vijeća,

• davanje svečane prisege člana Gradskog vijeća.

02. Usvajanje Zapisnika s 03. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane  13. kolovoza 2013. godine.

03. Prijedlog Polugodišnjeg izvještaja o izvršenju Proračuna Grada Krka za 2013. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

04. Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o prihvaćanju investicije - Projekt građenja vodnih građevina na području Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

05. Izvještaj o radu gradonačelnika Grada Krka za razdoblje od 01. siječnja do 30. lipnja 2013. godine.

Podnositelj Izvješća: Gradonačelnik.

06. Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o priključenju građevina i drugih nekretnina na komunalne vodne građevine.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

07. Prijedlog Odluke o prodaji zemljišta - dio k.č. 3440/13 (dio z.č. 1544/1,2 i 3) k.o. Krk - grad.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

08. Prijedlozi Odluka o osnivanju trgovačkih društava, i to:

• Prijedlog Odluke o osnivanju Trgovačkog društva za obavljanje komunalnih djelatnosti pod nazivom Ponikve eko otok Krk d.o.o. Krk,

• Prijedlog Odluke o osnivanju Trgovačkog društva za obavljanje zajedničkih uslužnih djelatnosti pod nazivom Ponikve usluga d.o.o. Krk.

Predlagatelj: Skupština Ponikve d.o.o. i Gradonačelnik.

09. Dječji vrtić Katarina Frankopan - prijedlozi zaključaka o davanju prethodne suglasnosti, i to:

• Prijedlog Zaključka o davanju prethodne suglasnosti na Prijedlog Izmjena i dopuna Statuta Dječjeg vrtića Katarina Frankopan Krk,

• Prijedlog Zaključka o davanju prethodne suglasnosti na Prijedlog Izmjena i dopuna Pravilnika o unutarnjem ustrojstvu i načinu rada Dječjeg vrtića Katarina Frankopan Krk,

• Prijedlog Zaključka o davanju prethodne suglasnosti na Prijedlog Odluke o osnivanju podružnica.

Predlagatelji: Upravno vijeće Ustanove i Gradonačelnik.

10. Pitanja i odgovori.