• Tramonto: Koncert Irene Žilić

21.06.2017
    Ovogodišnju Tramono sezonu, koju iznova organizacijski potpisuje Udruga Kreativni Krk, otvara koncert Irene Žilić koji će se 21. lipnja, s početkom u 21.00 sat, održati na Trgu krčkih glagoljaša u gradu Krku. Glazba ove mlade zagrebačke kantautorice ispunjena je nostalgičnom teksturom obojanom romantikom i snovima, uspješno balansirajući između mekog akustičnog popa, indie folka i melankoličnog bluesa. Ulaz je slobodan!

• Pozdrav ljetu uz koncert Marka Tolje

30.06.2017
    Koncertni program Pozdrav ljetu, kojim Krčani zajedno s gostima simbolički dočekuju ulazak u samu špicu sezone održat će se u petak, 30. lipnja 2017. godine, na Krčkoj rivi, s početkom u 21.00 sat. Sve pritom okupljene sigurno će, uz bogatu gastro ponudu, oraspoložiti i koncert jednog od naših najcjenjenijih izvođača mlađe generacije Marka Tolje, kojem će, u svojevrsnoj uvertiri, prethoditi nastup Klape Kaštadi. Program organizira Turistička zajednica Grada Krka, a ulaznica se ne naplaćuje.

06. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Josip Staničić, održati će se 20. prosinca 2013. godine (petak) u Maloj vijećnici Grada Krka s početkom u 16.00 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

01. Usvajanje Zapisnika s 05. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane  28. studenog 2013. godine.

02. Prijedlozi Proračuna, Projekcija, Plan razvojnih programa i Programa javnih potreba:

a) Prijedlog Proračuna Grada Krka za 2014. godinu i Projekcija Proračuna za razdoblje od 2015. do 2016. godine;

b) Prijedlog Plana razvojnih programa Grada Krka za razdoblje od 2014. do 2016. godine;

c) Prijedlozi Programa javnih potreba u društvenim djelatnostima, i to:

• Prijedlog Programa javnih potreba u sportu Grada Krka za 2014. godinu,

• Prijedlog Programa javnih potreba u kulturi Grada Krka za 2014. godinu,

• Prijedlog Programa javnih potreba u tehničkoj kulturi Grada Krka za 2014. godinu,

• Prijedlog Programa javnih potreba u poljoprivredi Grada Krka za 2014. godinu,

• Prijedlog Programa za socio-humanitarne udruge, klubove, društva i ustanove Grada Krka za 2014. godinu,

• Prijdlog Programa javnih potreba - građanske inicijative Grada Krka za 2014. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

03. Prijedlog Odluke o izvršenju Proračuna Grada Krka za 2014. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

04. Prijedlog Plana razvojnih programa Grada Krka za razdoblje od 2014. do 2016. godine.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

05. Prijedlog Programa održavanja komunalne infrastrukture u 2014. godini.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

06. Prijedlog Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture u 2014. godini.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

07. Prijedlozi Programa/Planova raspodjele sredstava:

a) Prijedlog Programa raspodjele boravišne pristojbe za 2014. godinu;

b) Prijedlog Programa korištenja ekološke pristojbe za 2014. godinu;

c) Prijedlog Plana raspodjele sredstava spomeničke rente za 2014. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

08. Prijedlog Odluke o I. Izmjeni i dopuni Proračuna Grada Krka za 2013. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

09. Prijedlog Odluke o izmjeni Odluke o izvršavanju Proračuna Grada Krka za 2013. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

10. Prijedlog Odluke o I. Izmjeni i dopuni Plana razvojnih programa Grada Krka za 2013. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

11. Prijedlog Odluke o I. Izmjeni Programa održavanja komunalne infrastrukture u 2013. godini.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

12. Prijedlog Odluke o I. Izmjeni Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture u 2013. godini.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

13. Prijedlog Odluke o prijenosu poslovnih udjela Grada Krka koje drži u Komunalnom društvu Ponikve usluga d.o.o. na nove članove.

Predlagatelj: Gradonačelnik i Skupština Ponikve d.o.o.

14. Prijedlog Odluke o imenovanju osobe zadužene za gospodarenje energijom.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

15. Prijedlog Odluke o sklapanju Sporazuma o bratimljenju Grada Krka (Hrvatska) i Grada Rockenhausena (Njemačka).

Predlagatelj: Gradonačelnik.

16. Donošenje Odluka o objavi javnog natječaja radi prodaje nekretnina/objekata, i to:

a) Donošenje Odluke o objavi javnog natječaja radi prodaje nekretnine Neptun, koja se nalazi na području Portapisana, sagrađena na k.č. 2518/2, k.o. Krk - grad, površine 422 m2 (gr.č. 438/1, k.o. Krk);

b) Donošenje Odluke o objavi javnog natječaja radi prodaje objekta Stara pošta, koji se nalazi u Krku, na Veloj placi (sada u zakupu Hypo Alpe Adria Banke), sagrađenog na k.č. 3128, k.o. Krk - grad, površine 188 m2 (z.č. 471/1, k.o. Krk).

Predlagatelj: Gradonačelnik.

17. Prijedlog Zaključka o davanju suglasnosti na Prijedlog Odluke o kratkoročnom zaduživanju Grada Krka.

18. Pitanja i odgovori.