• Zabavite se uz program Krčkog karnevala!

07.01.2018
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 07. siječnja 2018. godine, u 11.00 sati, na Veloj placi u Krku započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara. Ovogodišnja manifestacija broji tri karnevalske zabave subotom (06. i 20. siječnja te 03. veljače) i jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (07. i 21. siječnja te 04. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom razveseljavati Mladen Grdović, Dražen Zečić i Jole. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuju i nagrade za najbolje maske. Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 13. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.
  • Ćiro i Gospođica Neću kao uvod u treću sezonu programa Vama glumimo

19.01.2018
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2018. godine, iznova započinje s programom Vama glumimo kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.
  • Info dan HBOR-a u gradu Krku: Savjetovanje namijenjeno poduzetnicima

22.01.2018
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 22. siječnja 2018. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku.
  • 13. Noć muzeja: Život Salpe, izložba fotografija Srđana Hulaka

26.01.2018
    Povodom popularne nacionalne inicijative Noć muzeja koju i ove godine, 13. put za redom, provodi Hrvatsko muzejsko društvo, Centar za kulturu Grada Krka u suradnji s krčkim fotografom Srđanom Hulakom, priređuje zanimljiv izložbeni program pod nazivom Život Salpe.

26. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Josip Staničić, održati će se 27. ožujka 2013. godine (srijeda) u Maloj vijećnici Grada Krka s početkom u 18.00 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

01. Usvajanje Zapisnika sa 25. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane  29. siječnja 2013. godine.

02. Prijedlog Izmjena i dopuna Statuta Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

03. Prijedlog Izmjena i dopuna Poslovnika Gradskog vijeća Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

04. Prijedlog Godišnjeg izvještaja o izvršenju Proračuna Grada Krka za 2012. godinu s prilozima:

a) Izvještaj o kapitalnom projektu izgradnje školske sportske dvorane u Krku;

b) Knjiga izdanih računa 2012. godine;

c) Izvješće o prihodima i rashodima od 01. siječnja do 31. prosinca 2012. godine, HBOR - sredstva od poreza na dohodak za razvoj otoka;

d) Izvod iz knjige javnog duga za 2012. godinu;

e) Tekuća proračunska rezerva za 2012. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

05. Prijedlog Odluke o raspodjeli viška prihoda 2012. godine.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

06. Prijedlog Strateškog programa održivog razvoja poljoprivrede Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

07. Izvještaj o radu gradonačelnika Grada Krka za razdoblje od 01. srpnja do 31. prosinca 2012. godine.

Podnositelj Izvješća: Gradonačelnik.

08. Izvješće godišnjeg Programa održavanja komunalne infrastrukture za 2012. godinu.

Podnositelj Izvješća: Gradonačelnik.

09. Izvješće godišnjeg Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture za 2012. godinu.

Podnositelj Izvješća: Gradonačelnik.

10. Izvješće godišnjeg Plana gradnje komunalnih vodnih građevina za 2012. godinu.

Podnositelj Izvješća: Gradonačelnik.

11. Prijedlog Odluke o Izmjenama i dopunama Odluke o komunalnim djelatnostima na području Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

12. Prijedlog Odluke o dopunama Odluke o komunalnom doprinosu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

13. Prijedlog Odluke o izmjeni Odluke o izboru najpovoljnijih ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

14. Donošenje Odluke o prodaji zemljišta u vlasništvu Grada Krka (z.č. 2251, k.o. Linardić, površine 705 m2, u naravi neizgrađeno građevinsko zemljište u naselju Brzac).

Predlagatelj: Gradonačelnik.

15. Prijedlog Odluke o pokretanju postupka potpunog izvlaštenja nekretnina koje ulaze u sastav prometnica U-3.2 i U-3.3. prema odredbama Detaljnog plana uređenja poslovne Zone 29 na predjelu Sv. Petar u gradu Krku.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

16. Prijedlog Analize stanja sustava zaštite i spašavanja na području Grada Krka za 2012. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

17. Prijedlog Smjernica za organizaciju i razvoj sustava zaštite i spašavanja na području Grada Krka za 2013. godinu.

18. Pitanja i odgovori.