• Zabavite se uz program Krčkog karnevala!

07.01.2018
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 07. siječnja 2018. godine, u 11.00 sati, na Veloj placi u Krku započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara. Ovogodišnja manifestacija broji tri karnevalske zabave subotom (06. i 20. siječnja te 03. veljače) i jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (07. i 21. siječnja te 04. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom razveseljavati Mladen Grdović, Dražen Zečić i Jole. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuju i nagrade za najbolje maske. Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 13. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.
  • Ćiro i Gospođica Neću kao uvod u treću sezonu programa Vama glumimo

19.01.2018
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2018. godine, iznova započinje s programom Vama glumimo kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.
  • Info dan HBOR-a u gradu Krku: Savjetovanje namijenjeno poduzetnicima

22.01.2018
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 22. siječnja 2018. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku.

13. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Josip Staničić, održati će se 22. prosinca 2014. godine (u ponedjeljak) u Maloj vijećnici Grada Krka s početkom u 17.30 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

01. Usvajanje Zapisnika s 12. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane 27. studenog 2014. godine.

02. Prijedlog Odluke o I. Izmjeni i dopuni Proračuna Grada Krka za 2014. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

03. Prijedlog Odluke o izmjeni Odluke o izvršavanju Proračuna Grada Krka za 2014. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

04. Prijedlog Odluke o zaduživanju kod Erste & Steiermärkische banke d.d. Rijeka za financiranje projekta Rekonstrukcije nerazvrstanih cesta na području Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

05. Prijedlog Odluke o I. Izmjeni Programa održavanja komunalne infrastrukture u 2014. godini.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

06. Prijedlog Odluke o I. Izmjeni Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture u 2014. godini.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

07. Prijedlozi izmjena programa/planova raspodjele sredstava, i to:

• Prijedlog Izmjene Programa raspodjele boravišne pristojbe za 2014. godinu,

• Prijedlog Izmjene Programa korištenja ekološke pristojbe za 2014. godinu,

• Prijedlog Izmjene Plana raspodjele sredstava spomeničke rente za 2014. godinu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

08. Prijedlog Odluke o izboru osobe za povjeravanje poslova održavanja nerazvrstanih cesta na području Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

09. Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o naknadi za razvoj.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

10. Prijedlog Zaključka o davanju suglasnosti na Prijedlog Odluke o kratkoročnom zaduživanju Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

11. Izvješće o provedenoj stručnoj analizi zaprimljenih inicijativa u svrhu utvrđivanja osnovanosti pokretanja postupka za izradu i donošenje, odnosno izmjenu i dopunu prostorno planske dokumentacije.

12. Pitanja i odgovori.