• Zabavite se uz program Krčkog karnevala!

07.01.2018
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 07. siječnja 2018. godine, u 11.00 sati, na Veloj placi u Krku započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara. Ovogodišnja manifestacija broji tri karnevalske zabave subotom (06. i 20. siječnja te 03. veljače) i jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (07. i 21. siječnja te 04. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom razveseljavati Mladen Grdović, Dražen Zečić i Jole. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuju i nagrade za najbolje maske. Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 13. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.
  • Ćiro i Gospođica Neću kao uvod u treću sezonu programa Vama glumimo

19.01.2018
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2018. godine, iznova započinje s programom Vama glumimo kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.
  • Info dan HBOR-a u gradu Krku: Savjetovanje namijenjeno poduzetnicima

22.01.2018
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 22. siječnja 2018. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku.
  • 13. Noć muzeja: Život Salpe, izložba fotografija Srđana Hulaka

26.01.2018
    Povodom popularne nacionalne inicijative Noć muzeja koju i ove godine, 13. put za redom, provodi Hrvatsko muzejsko društvo, Centar za kulturu Grada Krka u suradnji s krčkim fotografom Srđanom Hulakom, priređuje zanimljiv izložbeni program pod nazivom Život Salpe.

04. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Marinko Pavlić, održat će se u četvrtak, 30. studenog 2017. godine, u uredu gradonačelnika Grada Krka s početkom u 18.00 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

01. Usvajanje Zapisnika s 3. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane 27. rujna 2017. godine.

Materijal preuzmite: ovdje.

02. Prijedlozi odluka o utvrđivanju kapitalnih projekata Grada Krka koji su od interesa za razvoj otoka Krka, i to:

a) Prijedlog Odluke o kapitalnom projektu Grada Krka koji je od interesa za razvoj otoka Krka: Rekonstrukcija građevine u gradu Krku i prenamjena u Multimedijalni kulturni centar;

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4.

b) Prijedlog Odluke o kapitalnom projektu Grada Krka koji je od interesa za razvoj otoka Krka: Gradnja gradske primarne prometnice planske oznake U-3 i pristupne prometnice planske oznake U-3.1;

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4, 5.

c) Prijedlog Odluke o kapitalnom projektu Grada Krka koji je od interesa za razvoj otoka Krka: Gradnja nerazvrstane ceste Mali Kartec u gradu Krku.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

03. Prijedlog Odluke o određivanju pravnih osoba od interesa za sustav civilne zaštite na području Grada Krka.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3.

04. Prijedlog Odluke o stavljanju izvan snage Odluke o osnivanju i imenovanju Stožera civilne zaštite i spašavanja za područje Grada Krka.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4.

05. Izbor članova i zamjenika članova Savjeta mladih Grada Krka:

a) Izvješće o provjeri formalnih uvjeta prijavljenih kandidata za izbor članova i zamjenika članova Savjeta mladih Grada Krka s popisom važećih kandidatura;

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

b) Prijedlog Odluke o izboru članova i zamjenika članova Savjeta mladih Grada Krka.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4.

Predlagatelj: Odbor za izbor, imenovanja i razrješenja.

06. Prijedlog Zaključka o utvrđivanju suca porotnika za mladež Županijskog suda u Rijeci.

Predlagatelj: Gradonačelnik i Odbor za izbor, imenovanja i razrješenja.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4, 5.

07. Prijedlog Zaključka o utvrđivanju mrtvozornika na području Grada Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik i Odbor za izbor, imenovanja i razrješenja.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

08. Pitanja i odgovori.

Dopuna Dnevnog reda:

09. Prijedlog Odluke o stjecanju poslovnih udjela u trgovačkom društvu ŽIČARA UČKA d.o.o. Matulji.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3.

10. Prijedlog Zaključaka u vezi projekta izgradnje plutajućeg terminala u Omišlju.