• Upisi u sportsko-rekreacijske radionice Udruge Pepice

22.09.2017
    Obzirom da krčka Udruga za sportsku rekreaciju Pepice ulazi u novu sezonu treniranja, upisi u sportsko-rekreacijske radionice (uz mogućnost informiranja) održat će se 22. rujna 2017. godine, u dvorani Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi, s početkom u 18.00 sati. Radionice (total body i low total body) vode Gabi Jurešić, Monika Bajčić i Lucija Petrak, a mjesečna naknadna za dva treninga tjedno iznosi 140,00 kn, a tri 160,00 kn.

• Poljica: Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje

22.09.2017
    Treća po redu Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje - blagdana sv. Kuzme i Damjana, održat će se u Poljicima, nedaleko grada Krka, i to 22. rujna 2017. godine, s početkom u 19.30 sati, u samom srcu mjesta; na Placi. Kao i prethodnih godina organizaciju ovog festivala preuzeli su domaćini iz Klape Kaštadi.

• 03. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka

27.09.2017
    03. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Marinko Pavlić, održat će se u srijedu, 27. rujna 2017. godine, u Maloj vijećnici Grada Krka s početkom u 18.30 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

• Info dan HBOR-a u gradu Krku

28.09.2017
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 28. rujna 2017. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku. Svi zainteresirani poduzetnici ili oni koji to planiraju postati, mogu se prijaviti za besplatno stručno savjetovanje o mogućnostima kreditiranja, odnosno financiranja investicijskih ulaganja ili drugih aktivnosti putem programa HBOR-a, i to mailom na jovana@kvarnerski-otoci.hr ili telefonom na 095 858 82 31.
  • Štorija o galiji Cristo Ressussitato: proslava 446. godišnjice Lepantske bitke

06.10.2017
    U jednoj od najvećih i najslavnijih pomorskih bitaka u europskoj povijesti, bitki kod Lepanta, 07. listopada 1571. godine, u kojoj su se sukobile snage kršćana i muslimana sudjelovala je i krčka galija Cristo Ressussitato (Uskrsli Krist).

• Upisi za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA

07.10.2017
    Škola stranih jezika VID objavljuje upise u novi semestar za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA (Abacus Learning of Higher Arithmetic). Radionica za djecu s prezentacijom programa i roditeljski sastanak održat će se 07. listopada 2017. godine, s početkom u 10.00 sati, u učionicama škole Vid u gradu Krku, Kvarnerska 15 (zgrada Fani, pored Gradske knjižnice). Nastava kreće 14. listopada.

11. Dani smokava: Za gastro užitak i povratak tradiciji

I ove godine, početkom rujna, iznova je u fokusu smokva. Svi ljubitelji ove plemenite mediteranske voćke na kojoj su odrastali naši stari tako će između 01. i 03. rujna ponovo doći na svoje, kada se u Krku priređuje gastro manifestacija koja će uz prodajnu izložbu proizvoda od smokava također ponuditi zanimljive edukativno-kreativne i kulturno-zabavne sadržaje.

Osim toga, u isto vrijeme, četrnaest ugostiteljskih objekata s područja Grada Krka služit će maštovita slatka i slana jela temeljena na plodu ove nutricionistički vrijedne voćke, poput kolača, torti ili sladoleda od smokava, sušenih smokava na kremi od mascarponea i cimeta, krostate sa smokvinim pekmezom, šurlica sa škampima i smokvama, steaka u umaku od suhih smokava, bifteka u umaku od smokava, paštete od pršuta i smokava ili pizze sa smokvama. Za kulturno-zabavni dio programa redom su zaduženi Vokalna skupina Bona forma, Klapa Nono, Kulturno-umjetničko društvo Vrh, Gradska glazba Krk i Kulturno-umjetničko društvo Punat koji će na Veloj placi u kasnijim poslijepodnevnim satima biti združeni s gotovo cjelodnevnim mini-sajmom. Za sve kreativce tu je i nekolicina radionica: jedna posvećena izradi marmelade od smokava, a preostale modeliranju smokava i ribica, filcanju vune te izradi drvenih jedrilica. Edukativni dio manifestacije iznova je povjeren Željku Prgometu koji će, 02. rujna, održati predavanje na temu smokvarstva, nakon kojeg slijedi podjela smokvinih sadnica, zajedno s mogućnošću konzultacija. Organizaciju 11. po redu Dana smokava iznova potpisujeTuristička zajednica Grada Krka, koja je za vođenje radionica zadužila udruge Opatija Art i Rukotvorine Krk te OPG Josip Gršković.

Program događanja:

01. rujna (petak), Vela placa; Koktel bar Volonis

• 11.00 - 13.00, radionica izrade keramičkih smokava

• 11.00 - 13.00, izrada marmelade od smokava (Volsonis)

• 17.00 - 19.00, radionica izrade keramičkih ribica i smokava

• 17.00 - 20.00, radionica izrade keramičkih smokava

• 19.00, nastup Vokalne skupine Bona forma i Klape Nono

02. rujna (subota), Vela placa

• 10.00 - 12.00, radionica filcanja vune

• 10.00 - 13.00, radionica izrade keramičkih smokava

• 17.00 - 19.00, radionica izrade drvenih jedrilica

• 18.00 - 20.00, radionica izrade keramičkih smokava