U Maloj vijećnici Grada Krka, 07. prosinca 2011. godine, održana je 17. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka koju je vodio predsjednik Josip Staničić.

- jednoglasno usvojen Zapisnika 16. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane 15. studenog 2011. godine

- jednoglasno usvojen prijedlog Odluke o Izmjenama i dopunama Detaljnog plana uređenja Zone 26 u gradu Krku

Izmjena i dopuna Detaljnog plana uređenja Zone 26 u gradu Krku izrađena je temeljem Zakona o prostornom uređenju i gradnji, te sukladno Odluci o izradi Izmjene i dopune Detaljnog plana uređenja Zone 26 u gradu Krku, odredbama Prostornog plana uređenja Grada Krka i Urbanističkog plana uređenja naselja Krk. Izmjenu i dopunu Detaljnog plana uređenja Zone 26 u gradu Krku izradio je riječki Arhitektonski biro Randić-Turato. Kako je Detaljni plan uređenja Zone 26 u gradu Krku donesen prije nego li važeći Prostorni plan uređenja Grada Krka bilo je potrebno provesti usklađivanje. Od dvadeset izmijenjenih članaka predmetnog Detaljnog plana veći su dio izmjene vezane uz usklađivanje s planovima šireg područja i zakonskim regulativama, dok se manji dio odnosi na izmjene vezane uz zahtjeve investitora - Građevinsko poduzeće Krk. Tako su upravo na njihov zahtjev kao najznačajnije izdvojene izmjene dvaju sljedećih članaka. Sukladno Članku 6. na području namjene Mješovita namjena - pretežno stambena namjena dozvoljava se gradnja stambene građevine s poslovnim sadržajima (uredi, obrti, manji ugostiteljski prostori i trgovine, videoteke, agencije, ordinacije, društveni sadržaji i sl.)izuzev na parceli br. 3 gdje je moguće planirati cijelu građevinu kao poslovnu. Sukladno Članku 27. poslovni sadržaji kao nadgradnja osnovne namjene stanovanja na području namjene Mješovita namjena - pretežno stambena namjena mogu se planirati ne više od etaže prizemlja, izuzev na parceli br. 3 gdje je moguće planirati cijelu građevinu kao poslovnu. (Podebljani dio teksta odnosi se na samu izmjenu.)

- jednoglasno usvojen prijedlog Odluke o usvajanju Procjene ugroženosti od požara i tehnoloških eksplozija, te Plana zaštite od požara i tehnoloških eksplozija, i to: prijedlog Procjene ugroženosti od požara i tehnoloških eksplozija Grada Krka; pijedlog Plana zaštite od požara i tehnoloških eksplozija Grada Krka

Na temelju odredbi Zakona o zaštiti od požara propisano je da jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave uređuju područje zaštite od požara sukladno odredbama spomenutog Zakona i drugih propisa kojima se uređuje područje zaštite od požara prema vlastitim planovima, potrebama i prosudbama. Novim Zakonom o zaštiti od požara propisano je da jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave najmanje jednom u pet godina usklađuju procjene ugroženosti s novonastalim stanjem i jednom godišnje usklađuju planove s novonastalim stanjem i uvjetima. Kako je Vatrogasna zajednica PGŽ bila nositelj aktivnosti kod izrade i donošenja predmetene procjene i plana u 2000. godini, te kasnijih ažuriranja ovih dokumenata, Grad Krk je početkom srpnja 2011. s Vatrogasnom zajednicom PGŽ zaključio Sporazum o usklađivanju procjene ugroženosti i Plana zaštite od požara i tehnoloških eksplozija Grada Krka. U proteklom razdoblju, nakon sklapanja Sporazuma, tako je ovlašteni predstavnik izvršitelja Vtrogasne zajednice PGŽ na temu ažuriranja predmetnih elaborata sa suradnicima Grada i zapovjednikom Javne vatrogasne postrojbe Grada Krka imao niz radnih sastanaka, dogovora i kontakata vezano uz pribavljanje podataka i druge dokumentacije, te je tijekom studenog 2011. izrađen radni prijedlog navedenih dokumenata. Nakon što je 28. studenog 2011. Kolegij gradonačelnika raspravio i prihvatio prijedloge Procjene ugroženosti i Plana zaštite od požara i tehnoloških eksplozija Grada Krka, iste je jednoglasno usvojilo i Gradsko vijeće.

Dopuna Dnevnog reda:

- jednoglasno usvojen prijedlog Odluke o ustupanju održavanja sustava oborinske odvodnje

Ovom Odlukom uređuje se ustupanje održavanja sustava oborinske odvodnje na području Grada Krka. Sustav oborinske odvodnje čine građevine s javnih površina, te građevine iz stambenih zgrada i poslovnih prostora koje se na njih imaju priključiti u građevinskim područjima svih naselja na području Grada Krka. Grad Krk tako ustupa održavanje sustava oborinske odvodnje na području Grada Krka Trgovačko komunalnom društvu Ponikve d.o.o., inače javnom isporučitelju vodnih usluga registriranom i za obavljanje djelatnosti oborinske kanalizacije, za koje je stručno osposobljen i ima svu potrebnu opremu. Na temelju ove Odluke Grad Krk i TKD Ponikve d.o.o. sklopiti će poseban Ugovor kojim će urediti međusobna prava i obveze vezane uz ustupanja gradnje i/ili održavanja oborinske kanalizacije.

- pitanja i odgovori

Na inicijativu vijećnika Radovana Kosića iznova je raspravljen problem neredovitog sazivanja nekolicine Radnih tijela Gradskog vijeća.