Sportsko-rekreacijski kompleks Josip Uravić Pepi - urbanistička studija

Među novim projektnim idejama i rješenjima osmišljenim/postavljenim 2022. godine, poput uređenja dječjeg igrališta Portapisana u gradu Krku, uspostave sportsko-rekreacijske zone Lunta u gradu Krku, uspostave multisportskih zona u gradu Krku i naselju Vrh ili rekonstrukcije i dogradnje Centra aktivnosti Krk, uz potporu Upravnog odjela za turizam, poduzetništvo i ruralni razvoj Primorsko-goranske županije, izrađena je i urbanistička studija zone R12 sportsko-rekreacijske namjene na području sportsko-rekreacijskog kompleksa Josip Uravić Pepi u gradu Krku.

Ova urbanistička studija koju potpisuje Studio ML na tragu je prethodnog rješenja arhitekta Idisa Turata uz nekolicinu preinaka, a podrazumijeva planiranje sportske dvorane za rekreaciju, odnosno prakticiranje dvoranskih sportova poput gimnastike, juda ili fitness, zatim velike multifunkcionalne dvorane za prakticiranje timskih sportova poput košarke ili rukometa u kojoj bi se mogla odvijati i ostala, primjerice kulturna ili kongresna, događanja te razvijanje pratećih zdravstveno-fizioterapijskih sadržaja. Tome je potrebno pridružili dodatne sadržaje, tj. sportske terene koji bi služili prakticiranju ostalih sportova poput tenisa, odbojke ili malog nogometa, kao i prostor namijenjen za otvoreno vježbalište. Dio koji se oslanja na Ul. Slavka Nikolića predviđen je za organizaciju sportskih priprema i komercijalnih sadržaja, uz uvođenje podzemnih parkirališnih kapaciteta.

Urbanistička studija [.pdf]