Dar iz Krka - gradski suveniri

Dar iz Krka, markica je koja se dodijeljuje suveniru, kao svojevrsnom prezentu grada, predstavljajući tako odraz kontinuiteta njegovog umjetničkog, kulturnog, kulturno-povijesnog ili kulturalnog nasljeđa, a prezentirajući ujedno njegovu materijalnu, nematerijalnu i prirodnu baštinu.
Suveniri, kao jedinstvene krčke memorabilije, izabrani su putem natječaja koji Turistička zajednica Grada Krka provodi jednom godišnje, i to obzirom na visoko postavljene kriterije pored kojih treba izdvojiti: originalnost, autentičnost, cjelovitost i estetiku, kao i korištenje ekoloških te za krčko podneblje karakterističnih materijala.
Izabrani suveniri, koje je moguće razgledati u krčkom Turističko-informativnom centru, svima koji od materijalne uspomene na destinaciju žele više od onog što tržište najčešće pruža, nudi čitavu paletu umjetnina, različite dekorativno-uporabne predmete i odjeću, domaće gastro proizvode, te niz korisnih, ali i atraktivnih publikacija.

Katalog suvenira Dar iz Krka [.pdf]