59. Ljetne priredbe: Komedija Ja, deda

Monokomedija Ja, deda, zagrebačkog kazališta Teatroman (kao zamjena za otkazani igrokaz Pozdrav iz Remetinca), održati će se 17. kolovoza 2015. godine na Sceni Zidine s početkom u 21.30 sati. U ovom hvaljenom kazališnom komadu, nastalom prema tekstu Bjarnija Haukura Thorssona, a u režiji Borisa Kovačevića, glumi Pero Jurčić.

Kao svojevrsni nastavak iznimno uspješne Exitove predstave Ja, tata, ova smiješna, ujedno i dirljiva ispovijed muškarca u zrelim godinama, namijenjena je kako djedovima i bakama, tako nihovoj djeci i unucima. Jer njezin je glavni protagonist vitalan, duhovit, zabavan, mudar, brižan i nostalgičan djed koji će otkriti kako je to biti suprug u četrdesetgodišnjem braku, ujedno otac i djed, odnosno na koji se način suočiti s činjenicom da više ne vidite bez naočala ili da najmlađu kćer ljubimicu udajete za momka koji, blago rečeno, nije po vašem ukusu, a usput i platite troškove vjenčanja! No ovo su tek neke od tema o kojima će na razumljiv i zabavan način progovoriti ova obiteljska komedija za sve generacije.

Ulaznice za komediju Ja, deda po cijeni od 60,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program organizira Centar za kulturu Grada Krka.