63. Ljetne priredbe: Komedija Crna kutija, RI teatar

Na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), u nedjelju, 25. kolovoza 2019. godine, s početkom u 21.30 sati, kao posljednji kazališni program 63. Ljetnih priredbi, na redu je komedija Crna kutija, kreirana u produkciji RI teatra.

Crna kutija uobičajen je naziv za uređaj koji snima tehničke informacije o letu aviona kao i glas pilota za vrijeme leta. Osnovna svrha tog uređaja je da snima informacije, kao i konverzacije koje se koriste u slučaju nesreće za određivanje njezinog uzroka. Iako se naziva crnom, u stvarnosti je fluorescentno crvene ili narančaste boje, kako bi se što prije mogla pronaći, a pridjev crna je dobila zbog događaja nakon kojih se kreće u njezinu potragu.

No, u novoj komediji RI teatra apsolutno ništa nije crno, niti sivo, već je sve poprilično šareno! Njezina radnja započinje padom aviona F16 na jedan maleni jadranski otok smješten na području koje se naziva hrvatskim Bermudskim trokutom s obzirom na to da ondje, s neba, vrlo često padaju najrazličitije stvari što otočani itekako vole budući da od njih često svašta izrađuju, a znaju si osigurati i odštetu na ime navodne štete. Pilot palog aviona, inače Izraelac, ostao je živ i zdrav, no avion je, igrom slučaja, pao točno na među dviju parcela koje su u vlasništvu naših glavnih protagonista. Iako u početku misle da se na njihovu zemlju srušio NLO, čim shvate o čemu se radi, svako od njih počinje svojatati, i pilota, i avion, tvrdeći da su pali baš na njegovu zemlju. Uobičajena susjedska svađa tako se pretvara u pakt, a kada se u priču uključe tajni agenti, Mossad, Vlada Republike Hrvatske te ostali otočani, ona počinje poprimati posve nove i neočekivane razmjere. Svi traže samo jedno - crnu kutiju, međutim ona nije crna već narančasta što bitno mijenja stvar!

Malu, ali profesionalnu glumačku ekipu RI teatra čine Bojan Lakoš, Tomislav Vičević, Krešo Medaković i David Petrović. Tekst potpisuje Donato Jurković, režiju cijeli glumački ansambl, a scenografiju i tehničko vodstvo Igor Kondić. Nakon uspješnih ljetnih turneja diljem Hrvatske s predstavama Zimmer frei, Rent-a luftmadrac, Loto, Po duhu Svetom i Izvorno hrvacko, komedija Crna kutija koja na duhovit način oslikava mentalitet otočana, sigurno će dostojanstveno nastaviti niz te publiku znati itekako dobro nasmijati!

Ulaznice za komediju Crna kutija po cijeni od 70,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 63. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.