66. Ljetne priredbe: Komedija Moje istrijansko korona vjenčanje, Teatar Naranča

U nastavku kazališnog programa 66. Ljetnih priredbi publika će u ponedjeljak,  08. kolovoza 2022. godine, s početkom u 21.30 sati, moći uživati u urnebesnoj hit-komediji Moje istrijansko korona vjenčanje kreiranoj u produkciji pulskog Teatra Naranča, u sklopu Scene 15+. Cijena ulaznice iznosi 80,00 kn.

Ova predstava, koja je već mnogo puta punila kazališne dvorane, trgove i kaštele, obrađuje još uvijek aktualnu temu neprilika koje COVID situacija donosi po pitanju organizacije vjenčanja, a radnje cijele predstave odvija se u lokalnoj gostionici Nemojte ča zamirit. Oštar Tone ima težak zadatak organizirati vjenčanje svoje kćeri Silvane i budućeg mladoženje, Talijana Luigija koji je zbog lock-downa kao posljedice epidemije ostao zatočen u Italiji. Uz niz komičnih situacija te istarsku snalažljivost Silvana neće morati po peti put odgađati vjenčanje, nego će, barem u ovoj priči, dočekati sretan kraj.

U ovoj predstavi čiji tekst potpisuje Goran Mihovilović, režiju i adaptaciju Majkl Mikolić, igraju Majkl Mikolić, Luka Juričić, Katja Rabar, Irin Šime Rabar, Elizabeta Košeto, Vlatka Rubil i Ivona Blagajčević. Scenografija je djelo Lene Modrušan i Luke Juričića, kostimi Valentine Ferlin-Živić, dok se za scenski pokret pobrinula Katja Rabar.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.

Ulaznice za programe ovogodišnjih Ljetnih priredbi kupuju se na prodajnom mjestu u Galeriji Decumanus, Josipa Jurja Strossmayera 2 (stari grad), unutar njezinog redovnog radnog vremena, od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata. U suprotnom, ulaznice se mogu rezervirati telefonom na 051 220 041.