66. Ljetne priredbe: Predstava za djecu Pale sam na svijetu, Scena Gorica

Prvi ovogodišnji program namijenjen najmlađim posjetiteljima Ljetnih priredbi, predstava Pale sam na svijetu nastala u produkciji Gradskog kazališta Scena Gorica, održat će se u srijedu, 06. srpnja 2022. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 21.00 sat. Cijena ulaznice iznosi 30,00 kn.

Pale sam na svijetu djelo je jednog od najvećih pisaca za djecu, Jensa Sigsgaarda. Riječ je o kratkoj, ali intrigantnoj priči koja govori o dječaku koji, probudivši se jednog jutra, otkriva kako je jedini čovjek na svijetu. Istražujući tim novim očima situaciju oko sebe, uživa u novostečenoj slobodi. Međutim, dogodovštine koje doživljava u početku ga vesele, no ubrzo shvaća kako veselje koje doživljava nema s kime podijeliti. Na sreću, otkriva kako je sve što je doživio bio tek san...

– Ovo je predstava o mašti, kreativnosti i dječjoj igri, kazala je redateljica Ivana Čoh. Ne postoji ništa toliko otvoreno, iskreno i nezaustavljivo poput dječje igre. I dok, nažalost, ciku s ulica i parkova zamjenjuju zvukovi igraćih konzola, mi smo, ovom predstavom, odlučili slaviti upravo igru i stvaranje. Kako Pale otkriva čari slobode u samoći, naši protagonisti - dječak i djevojčica - otkrivaju čari suigre dok od obično-neobičnih predmeta stvaraju cijeli Paletov svijet, pa čak i više od njega. Zajedno. Nekad posvađani, ali uvijek tu jedno za drugo. U ulozi naratora, komentatora i glumaca oni promišljaju i osjećaju svaku Paletovu zgodu i nezgodu otkrivajući kako ništa u životu nije crno-bijelo. Svijet je šaren. Prepun tramvaja broj 2 koji jure prema nekom trgu, vatrogasnih kola koja mahnito traže požar i aviona koji mogu odletjeti do mjeseca. Naš je svijet šaren, ako mi tako odlučimo, uzmemo boje i stvorimo ga takvim. Sami. Ili u dvoje. Jer zajedno je ipak ljepše, zar ne?, istakla je redateljica.

Režiju i dramatizaciju ove predsatve potpisuje Ivana Čoh, glumci su Ana Vilenica i Tomislav Krstanović, dok je kostimografija djelo Ive Šimunović Lisak, scenografija Irene Kraljić, glazba Nevena Šverka, a oblikovanje svjetla Vesne Kolarec.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.

Ulaznice za programe ovogodišnjih Ljetnih priredbi kupuju se na prodajnom mjestu u Galeriji Decumanus, Josipa Jurja Strossmayera 2 (stari grad), unutar njezinog redovnog radnog vremena, od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata. U suprotnom, ulaznice se mogu rezervirati telefonom na 051 220 041.