Besplatna edukacija za privatne iznajmljivače i turističke djelatnike u Malinskoj: Iznajmljivanje smještaja u domaćinstvu turistima - kako dalje?

Turistička zajednica otoka Krka, u suradnji s Turističkom zajednicom Grada Krka, kao i turističkim zajednicama općina Omišalj, Malinska-Dubašnica, Punat, Baška, Dobrinj i Vrbnik, donosi predavanje pod nazivom Iznajmljivanje smještaja u domaćinstvu turistima - kako dalje? koje će se održati u utorak, 22. listopada 2024. godine, u kongresnoj dvorani Hotela Malin u Malinskoj, s početkom u 17.00 sati. Ovaj je besplatni edukativni program prije svega namijenjen privatnim iznajmljivačima obiteljskog smještaja, ali i svim ostalim turističkim djelatnicima s područja otoka Krka, s ciljem pripreme za nadolazeću turističku sezonu.

Edukaciju će provesti Nedjeljko (Nedo) Pinezić, poduzetnik, vlasnik i direktor tvrtke Quanarius d.o.o., dugogodišnji predsjednik Zajednice obiteljskog smještaja organizirane pri Hrvatskoj gospodarskoj komori, ujedno i priznati stručnjak za obiteljski smještaj s više od dva desetljeća iskustva u razvoju i promociji turizma. Sadržajem edukacije predstavljene će biti aktualne teme i nove zakonske regulative koje se pripremaju za pružanje ugostiteljskih usluga u domaćinstvima. Sudionici će, stoga, imati priliku upoznati ključne informacije o promjenama u zakonodavstvu, fiskalnim obvezama te mogućnostima i izazovima u poslovanju obiteljskog smještaja.

U sklopu edukacije pružit će se odgovori na sljedeća aktualna pitanja: je li 2025. prijelomna godina za smanjenje kapaciteta obiteljskog smještaja; gdje je granica isplativosti iznajmljivanja smještaja; koje su alternativne mogućnosti upravljanja nekretninama osim kategoriziranog smještaja; što znači prijenos upravljačkih prava nad nekretninom na pravnu osobu.

Sudjelovanje u ovome programu potrebno je pravovremeno prijaviti, i to najkasnije do ponedjeljka, 21. listopada, u 12.00 sati, slanjem prijave na jednu od e-mail adresa lokalnih turističkih zajednica: tz@tz-krk.hr (Turistička zajednica Grada Krka), info@visit-omisalj-njivice.hr (Turistička zajednica Općine Omišalj), info@visitmalinska.com (Turistička zajednica Općine Malinska-Dubašnica), info@tzpunat.hr (Turistička zajednica Općine Punat), info@visitbaska.hr (Turistička zajednica Općine Baška), info@vrbnik.hr (Turistička zajednica Općine Vrbnik )ili info@visitdobrinj.hr (Turistička zajednica Općine Dobrinj).

Fotografija: Freepik.com.