Članovi Planinarskog društva Obzova organizirali šestu po redu eko-akciju

U prethodnom dogovoru s Turističkom zajednicom Grada Krka, tim Planinarskog društva Obzova, 16. travnja 2013. godine, realizirao je šestu po redu proljetnu eko-akciju, ovoga puta čišćenje 2 km dugačke obale, od plaže Plav, pa sve do uvale Karkadol.

Naime, nepromišljeno i nekontrolirano bacanje plastičnog otpada koje potom nagrđuje našu obalu, a pritom često završi i u moru, zadaje mnoge probleme ljubiteljima prirode, možda ponajviše planinarima, šetačima i kupačima. Iako kvaliteta mora može biti visoka, nakupine plastičnog otpada na stjenama i razasuti komadi po uvalama optički, svakom turistu, mogu sugerirati nebrigu o okolišu što je jedan od primarnih razloga upuštanja krčkih rekretivaca u ovu hvalevrijednu eko-inicijativu.
Prohladno i sunčano vrijeme bilo je itekako motivirajuće za dvadestčetvero člani tim planinara opremljen priručnim alatom i vrećama za smeće. Između 09.00 do 14.00 sati tako je sakupljeno i uz stazu za odvoz posloženo više od 50 vreća smeća, a kao najteža dionica svakako se izdvojila uvala Karkadol koja je očito poput magneta privukla zavidnu količinu plastike i drvenih naplavina.
Ovakve akcije Planinarsko društvo Obzova svake godine provodi na području druge općine, a do sada je organizirano čišćenje Treskavca (2009.), triju guvna kod Rovoznika (2010.), uvale Slivanjska kod Rudina (2011.), uvale Sršćica kod Vince (2012.) i uvale Veterna kod Polja (2013.).