Crveni križ u plavom okviru: 15-ak planinarki i planinara odazvalo se čišćenju plaže Peškera

I ove je godine Hrvatski Crveni križ nastavio s realizacijom eko-projekta Crveni križ u plavom okviru čime je već prethodno u svojem radu započeo novu eru usmjeravajući se tako, pored humanitarnog djelovanja, i na područje zaštite okoliša, s namjerom razvijanja pozitivnih navika koje vode očuvanju okoliša i pravilnom postupanju s otpadom.

Cilj ove inicijative pozicioniranje je Hrvatskog Crvenog križa kao organizacije koja sve intenzivnije počinje promicati ekološku osviještenost te brigu o zaštiti okoliša i biološke raznolikosti, i to putem niza eko-akcija čišćenja podmorja i priobalja te organizaciju eko-radionica, insistirajući pritom na umrežavanju i zajedničkoj suradnji društava Crvenog križa i lokalnog stanovništva.

Prema tome, ovaj svakako vrijedan projekt iznova je podržalo i Gradsko društvo Crvenog križa Krk priredivši, u suradnji s Planinarskim društvom Obzova i Komunalnim društvom Ponikve eko otok Krk, 14. svibnja 2022. godine, eko-akciju čišćenja plaže Peškera smještene na području Općine Omišalj. Ekipa, s ukupno 15-ak entuzijasta, redom vrijednih planinarki i planinara, tijekom više sati intenzivnog čišćenja prikupila je nešto više od jednog kontejnera plastičnog otpada te ponešto organskog, uglavnom naplavina, drva i dasaka, a njegov su odvoz, potom, organizirale Ponikve.

Ovom, svakako, uspješnom akcijom, koja je okončana druženjem, okupljeni volonteri iznova su dali svoj prilog provođenju ove na nacionalnoj razini prepoznate inicijative, a u znak zahvalnosti Gradsko društvo Crvenog križa Krk doniralo im je ekološke platnene vrećice s logotipom same akcije.