Edukacija namijenjena iznajmljivačima s područja Grada Krka o korištenju aplikacije mVisitor za brzu i jednostavnu prijavu turista

Prošle je godine Turistička zajednica Grada Krka svim privatnim iznajmljivačima i vlasnicima kuća za odmor s područja Grada Krka omogućila brz i jednostavan način prijave i odjave gostiju kroz potpuno besplatnu aplikaciju - mVisitor. Ovo inovativno rješenje tvrtke Intersoft Technologies d.o.o. omogućuje prijavu turista mobitelom, i to u samo nekoliko klikova.

Edukacija o korištenju aplikacije te prezentacija njezine nove verzije s integriranim dodatnim funkcionalnostima, održat će se u srijedu, 26. travnja 2023. godine, s početkom u 17.00 sati, u Velikoj vijećnici Grada Krka, Trg bana Josipa Jelačića 2, Krk. Edukaciju će voditi Dean Verbanac i Vedran Rimanić iz tvrtke Intersoft Technologies d.o.o. Sudjelovanje u ovome jednosatnom edukativnom programu je besplatno, s time da je prijavu potrebno izvršiti e-mailom na: tic@tz-krk.hr.

Aplikacija mVisitor u potpunosti je usklađena s eVisitor sustavom te se sve prijave gostiju ondje automatski evidentiraju. Za korištenje mVisitora nije potrebna TAN lista iznajmljivača, već je aplikaciju potrebno preuzeti i instalirati na vlastiti mobilni uređaj putem Google Play ili Apple Store-a te se prijaviti u sustav važećim pristupnim podatcima za eVisitor (OIB-om iznajmljivača i eVisitor lozinkom). Korištenje aplikacije mVisitor za iznajmljivače i vlasnike kuća za odmor s područja Grada Krka posve je besplatno, a ista je usklađena i odobrena od strane Hrvatske Turističke Zajednice.

Funkcionalnosti dostupne u novoj verziji odnose se na:

– mogućnost korištenja do tri paralelna korisnička računa;

– uvođenje engleske jezične varijante;

– mogućnost dodavanja vozačke dozvole i zdravstvene iskaznice prilikom ručne prijave gostiju;

– mogućnost spajanja više neprijavljenih listi gostiju u jednu prijavu;

– aktivaciju obavijesti u slučaju da gost ima rođendan.

Kratke i jednostavne upute za iznajmljivače:

1. Preuzeti aplikaciju mVisitor

Dovoljno je otići u Google Play ili Apple Store te pronaći aplikaciju mVisitor. Nakon preuzimanja i instalacije mobilne aplikacije, ista je spremna za korištenje.

2. Prijaviti se u aplikaciju mVisitor

U mobilnu aplikaciju mVisitor prijavljuje se korištenjem postojećeg korisničkog imena (OIB-a iznajmljivača) i lozinke za sustav eVisitor. TAN lista ovdje nije potrebna.

3. Odabrati jedan od tri načina prijave gostiju

Postoji nekoliko mogućnosti unosa podataka gostiju:

– direktno iz mVisitor aplikacije gostu se šalje personalizirana poveznica za unos podataka, nakon čega ih on šalje natrag iznajmljivaču na autorizaciju;

– u aplikaciji kreirati i isprintati dokument s QR kodom te ga postaviti na objekt; gost u tom slučaju skenira QR kod koji ga vodi na personaliziranu internetsku stranicu putem koje on unosi osobne podatke te ih iznajmljivaču šalje na autorizaciju;

– kroz mVisitor aplikaciju iznajmljivač ručno unosi podatke gosta ili skenira kamerom mobilnog uređaja.

4. Provjeriti točnost podataka i izvršiti prijavu gostiju

Nakon provjere točnosti podataka gostiju, klikom na opciju Prijavi goste unutar mVisitor aplikacije, vrši se prijava gostiju u sustav eVisitor.

Video uputa: Kako koristiti mVisitor?

Često postavljana pitanja pogledajte: OVDJE!
Više informacija o samom sustavu doznajte: OVDJE!

Aplikacija mVisitor nastavak je digitalizacije određenih procesa u turizmu, a njezine su osnovne karakteristike:

– direktnija i kvalitetnija komunikacija između turističke zajednice i iznajmljivača;

– brža, jednostavnija i digitalizirana prijava turista kroz proces preCheck In-a koja štedi vrijeme iznajmljivaču te podiže razinu zaštite osobnih podataka turista;

– iznimna prilagođenost korisnicima - iznajmljivačima i gostima;

– dodatno približavanje lokalne ponude turistima;

– jednostavna nadogradnja i tjedno ažuriranje sustava.

Informacije za iznajmljivače i vlasnike kuća za odmor s područja Grada Krka:

Turistička zajednica Grada Krka

Turističko-informativni centar