Energetski dani u Rijeci, Krku i Skradu

Povodom obilježavanja Europskog tjedna održive energije (EUSEW), Primorsko-goranska županija, Grad Rijeka i Regionalna energetska agencija Kvarner, između 19. i 21. lipnja 2017. godine, organiziraju Energetske dane, tj. niz predavanja, prezentacija i radionica na temu održivog razvoja, energetike i obnovljivih izvora energije.
Ovogodišnje izdanje Energetskih dana održat će se na tri lokacije, i to 19. lipnja u Rijeci, 20. lipnja u Krku te 21. lipnja u Skradu, s time da je otvorenje manifestacije najavljeno 19. lipnja, u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke, s početkom u 11.00 sati.
Krčki dio programa, koji će se, između 11.00 i 14.15 sati, odvijati u Velikoj gradskoj vijećnici, donosi izlaganja Darka Jardasa, Regionalna energetska agencija Kvarner (predstavljanje manifestacije), Antuna Pfeifera, Fakultet strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu (Projekt PRISMI - Promoviranje integracije obnovljivih izvora energije za pametne mediteranske otoke), Hrvoja Mikulčića, Fakultet strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu (Projekt Pelagos - Hrvatska platforma za Plavu energiju), Nenada Starca, Ekonomski institut Zagreb (Ususret novom zakonu o otocima), Sande Hunjak, Regionalna energetska agencija Kvarner (Koordinirano planiranje energetike i mobilnosti u jedinicama lokalne samouprave - H2020, Projekt SIMPLA), Paola Blecicha, Riteh d.o.o. Rijeka (Pučinske elektrane za pretvorbu sunčeve energije u električnu energiju i dobivanje pitke vode procesom desalinizacije; razvoj pomorskog prometa potpomognut sunčevom energijom), Marka Bačića, Udruga Cezar (Ostvarivanje energetskih ušteda u kućanstvima -  iskustva CIP IEE Projekta FIESTA), Vjerana Piršića, Udruga EKO Kvarner (Alternativne metode financiranja projekata iz domene obnovljivih izvora) te Matije Vajdića, Energetski institut Hrvoje Požar (START2ACT - Poticanje novonastalih MSP i STARTUP tvrtki na usvajanje mjera energetske učinkovitosti).