Food Truck Festival: Otvorenje podržali renomirani hrvatski kuhar Mate Janković i pobjednica posljednje sezone MasterChef Hrvatska Maja Šabić

Drugo izdanje popularnog Food Truck Festivala, 19. lipnja 2023. godine, otvoreno je u gradu Krku gdje će se zadržati narednih sedam dana, sve do 25. lipnja. Ukusni zalogaji, rashlađeni napitci i tematski rekviziti već su prvog dana privukli izvrsno raspoložene posjetitelje koji su ovakav vid opuštanja doživjeli kao pun pogodak! Ova gastro priča tijekom svih će sedam dana biti praćena glazbom uživo, DJ sesijama, ali i tematskim slušaonicama.

Atraktivna ugostiteljska vozila ispunila su dio gradske rive - Ribarski mol - pa sa sigurnošću možemo kazati kako Food Truck Festival nikada nije bio bliže moru.

Primarni motiv za dolazak u Krk narednih će dana, svakako, biti neodoljivi gastro specijaliteti koje vrijedno pripremaju kuhari na okupljenim objektima. Gastro ekipe koje nude inovativnu inačicu ulične hrane predvođene su renomiranim kuharom Matom Jankovićem koji je za posjetitelje, na svome Grill corneru, priredio poseban meni. Capra Istrian Street Food ljubiteljima ukusnih zalogaja nudi tradicionalnu istarsku kuhinju prezentiranu u formi ulične hrane, a na otvorenju festivala ugostili su ovogodišnju pobjednicu natjecateljsko-kulinarske emisije MasterChef Hrvatska Maju Šabić koja se predstavila svojim autorskim jelom - burgerom Pepper Jack. Picnic Mingle & Fun ekipa festivalu se pridružila iz Zadra, a sa sobom je donijela puno finih recepata kojima oduševljava publiku diljem Hrvatske. Cucina 100 gusti inspirirana je okusima Italije i posjetiteljima nudi neodoljivu hrskavu pinsu - vrstu tanke pogače, dok na pultu Sweet House Di Mare ljubitelje slastica očekuje šarenilo okusa.

Otvorenju festivala nazočili su krčki gradonačelnik Darijo Vasilić, direktorica Turističke zajednice Grada Krka Ivana Kovačić, ravnateljica Centra za kulturu Grada Krka Maja Parentić, predstavnik organizatora Vedran Babić te renomirani hrvatski kuhar Mate Janković i pobjednica posljednje sezone MasterChef Hrvatska Maja Šabić.

Ulaz na Food Truck Festival za sve je posjetitelje slobodan, a u odličnoj ponudi svi zainteresirani mogu uživati svakog dana od 18.00 sati. Food Truck tjedan izvrsno će se uklopiti u nadolazeći Krk Music Fest, radi kojeg uz gastronomske specijalitete, neće nedostajati ni pravih glazbenih poslastica!

Fotografije: Borut Brozović/TZG Krka.