Goranima donacija Gradskog društva Crvenog križa Krk

Da Gradsko društvo Crvenog križa Krk nikada ne miruje što se hvalevrijednih inicijativa tiče, svjedoči nam i posljednje realizirana donacija Gradskom društvu Crvenog križa Delnice.

Naime, na sastanku ravnatelja i Odbora Društva Crvenog križa Primorsko-goranske županije, održanom 12. veljače 2015. godine, Krčani su Goranima donirali agregat za domaćinstvo, čime su dali malen, ali vrijedan prilog podizanju kvalitete života stanovnika Gorskog Kotara tijekom zimskih mjeseci.
Zanimljivo je spomenuti kako su sredstva za kupnju ovog uređaja osigurana humanitarno-prodajnom izložbom koju su uz potporu Gradskog društva Crvenog križa Krk priredile uvijek aktivne članice Kluba 60+ iz Omišlja. Izložba je tako tijekom ožujka prošle godine organizirana u omišaljskoj Galeriji Lapidarij, a tijekom njezina trajanja, prodajom radova izvedenih uglavnom u pergamano tehnici, prikupljeno je 2.500,00 kn, potom uloženih u kupnju agregata.
Vrijedne humanitarke svoje će nove pergamano rukotvorine, u Galeriji Lapidarij, na prodaju ponuditi i ove godine, i to tijekom izložbe, koja se od 07. do 14. ožujka, priređuje u povodu Međunardonog dana žena. Sve ono što ne uspiju prodati u ovoj jednotjednoj humanitarnoj akciji seli u Rijeku, točnije galeriju Zajednice Crnogoraca Primorsko-goranske županije, gdje se nova izložba otvara već 17. ožujka.