Grad Krk: Natječaj za zakup zemljišta

Grad Krk na temelju članka 391. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima (Narodne novine broj 91/96, 68/98, 137/99, 22/00, 73/00, 129/00, 114/01, 79/06, 141/06, 146/08, 38/09, 153/09, 143/12, 152/14) i članka 6. Odluke o stjecanju, raspolaganju i upravljanju nekretninama u vlasništvu Grada Krka (Službene novine Primorsko-goranske županije broj 6/21), objavljuje Natječaj za zakup zemljišta.

1. Predmet Natječaja:

A. Zakup dijela k.č. 3569, k.o. Krk grad, u površini od 60 m2, u svrhu uređenja istog kao parkirnog prostora (tri parkirna mjesta). Početna zakupnina određuje se u iznosu od 3.000,00 kn godišnje. Za sudjelovanje na Natječaju plaća se jamčevina u iznosu od 300,00 kn.

B. Zakup dijela k.č. 3603/1, k.o. Krk grad, ovršine od 670 m2, u svrhu uređenja istog kao parkirnog prostora. Početna zakupnina određuje se u iznosu od 6.700,00 kn godišnje. Za sudjelovanje na Natječaju plaća se jamčevina u iznosu od 670,00 kn.

C. Zakup dijela k.č. 1478/1, k.o. Kornić, površine od 616 m2, u svrhu uređenja istog kao uređene zelene površine i dječjeg igrališta za potrebe turističke djelatnosti. Početna zakupnina određuje se u iznosu od 6.160,00 kn godišnje. Za sudjelovanje na Natječaju plaća se jamčevina u iznosu od 616,00 kn.

2. Nekretnine se daju u zakup u zatečenom stanju te je obveza zakupnika istu urediti o vlastitom trošku i uz prethodno dobivenu suglasnost Grada Krka te uz prethodno pisano uređenje međusobnih odnosa vezanih za uređenje, odnosno privođenje zemljišta namjeni.

3. Rok zakupa određuje se u trajanju od 3 (tri) godine.

4. Uvid u geodetske situacione nacrte zemljišta koje se daje u zakup može se izvršiti u Odsjeku za opće, pravne i kadrovske poslove Grada Krka, svakog radnog dana od 08.00 - 12.00 sati. Informacije se mogu zatražiti i putem e-maila: radmila.cop@grad-krk.hr.

5. Pisana ponuda mora sadržavati:

– naziv tvrtke, odnosno ime i prezime natjecatelja te OIB,

– adresu sjedišta odnosno prebivališta,

– katastarsku oznaku nekretnine za koju se daje ponuda,

– iznos ponuđene godišnje zakupnine.

6. Ponudi se prilažu sljedeći dokumenti:

– preslik rješenja o upisu u sudski registar sa svim prilozima ako je ponuditelj pravna osoba,

– preslik osobne iskaznice ako je ponuditelj fizička osoba,

– potvrda Odsjeka za proračun i financije Grada Krka o tome da ponuditelj nema duga prema Gradu Krku po bilo kojoj osnovi,

– potvrda Ministarstva financija, nadležne Porezne uprave o tome da ponuditelj nema duga s osnova javnih davanja ne starija od 30 dana do dana objave Natječaja,

– potvrda o uplaćenoj jamčevini koja se uplaćuje u korist Proračuna Grada Krka, broj računa: HR5824020061821500001, model: HR68, poziv na broj: 9016-OIB,

– naziv banke i broj računa za eventualni povrat jamčevine.

7. Natjecatelju koji uspije na Natječaju jamčevina se uračunava u zakupninu. Natjecateljima koji ne uspiju na Natječaju jamčevina se vraća u roku od 30 dana od dana izbora najpovoljnijeg natjecatelja. Natjecatelju koji odustane od svoje ponude nakon donošenja odluke o odabiru jamčevina se ne vraća.

8. Pisane ponude, u zatvorenim omotnicama, moraju prispjeti najkasnije do 16. svibnja 2022. godine, u 12.00 sati, na adresu: Grad Krk, 51500 Krk, Trg Josipa bana Jelačića 2, s naznakom Ne otvaraj - ponuda za zakup zemljišta.

Ponude se mogu dostaviti osobno u pisarnicu Grada Krka ili poslati preporučeno poštom. Otvaranje ponuda izvršit će se javno, dana 16. svibnja 2022. godine, u 12.00 sati, u prostorijama Grada Krka (Mala vijećnica) u Krku, Trg Josipa bana Jelačića 2.

9. Ponude koje ne udovoljavaju uvjetima Natječaja, kao i nepotpune ponude (koje ne sadrže svu traženu dokumentaciju) i ponude prispjele izvan roka neće se prihvatiti.

10. Odluku o izboru najpovoljnijeg natjecatelja za zakup zemljišta donosi gradonačelnik.

11. Odluka o izboru najpovoljnijeg natjecatelja donijet će se i u slučaju da u Natječaju sudjeluje samo jedan natjecatelj. Odluka o izboru najpovoljnijeg natjecatelja dostavit će se svim natjecateljima pisanim putem. U prilogu odluke dostavlja se i zapisnik o otvaranju ponuda.

12. Kriterij za odabir: Najpovoljnijim natjecateljem utvrdit će se natjecatelj koji je dokazao da udovoljava svim uvjetima Natječaja i koji ponudi najviši iznos zakupnine, iznad početne.

13. Grad Krk pridržava pravo da ne prihvati niti jednu ponudu, da odbije sve pristigle ponude, odnosno da poništi Natječaj.