Gradonačelnik Krčanima poželio ostvarenje najljepših želja

Kao što to inače biva, nakon niza božićnih programa - humanitarnih akcija, koncerata i izložbi - ispraćaj Stare i doček Nove godine započeo je na prepunoj Veloj placi zdravicom gradonačelnika Darija Vasilića koji je Krčanima, ali i brojnim gostima, točno u podne poželio svako dobro u Novoj 2013. godini.

Podsjetimo se za početak povijesti, 153. godine prije Krista, navodi Vasilić, rimski je Senat odlučio da se 01. siječnja slavi službeni početak Nove godine. Već tada Krk je bio rimski municipij što znači da se na ovim istim trgovima i ulicama, iza ovih istih zidina, Nova godina slavila još prije 2.000 godina. Nova godina slavi se i danas, a upravo taj kontinuitet zajedno s energijom vas, sugrađana i gostiju, poziva na slavlje! Danas, nastavlja Vasilić, kao i svih prethodnih godina, slavimo početak Nove, a na svakom početku sa sjetom se prisjećamo svih onih lijepih dana iz godine na zalasku, ali i nedaća koji su zadesili kako svijet tako i nas. Međutim svaki novi početak predstavlja novi optimizam, novu nadu i novu radost, zato uvijek u Novu godinu krećemo donoseći nove rezolucije i planove te imajući nove želje, tako i ja svima vama želim ostvarenje najljepših želja uz pregršt dobrih poslova te neka vam i turistička 2014. bude jednaka ovoj, čak 9% boljoj od 2012. godine. Dragi sugrađani, zaključuje Vasilić, sa srcem vam želim da se danas lijepo provedete te da još neko vrijeme na Veloj placi zajedno s tamburaškim sastavom Boduli i frankopanskom svitom, uživate uz krčki pršut i domaće vino!
Nakon zdravice okupljeni su se na postavljenim štandovima imali prilike počastiti se krčkim delicijama, pa čak sudjelovati u humanitarnoj akciji anonimne grupe građana, a pritom i zaplesati uz zvuke bodulskih tamburica.