Izabrana osoba godine otoka Krka

Nakon Mirande Šebelje iz Krka (2011.) i Petra Bajčića iz Brusića (2012.) osobom godine za 2013. izabran je Anton Juranić Pivac iz Jurandvora.

Od ukupno 1635 glasova koji su, između 17. i 24. prosinca, prikupljani putem ankete objavljene na naslovnici Internet portala Otok Krk, novom nositelju titule otočana godine pripalo je čak 900 glasova. Što se ostalih kandidata tiče Lovru Dragoslaviću dodijeljeno je 385 glasova, Stanku Mihajloviću 196, Tini Magaš 70, a Josipu Cveliću i Petru Kopanici po 42.
Kako stoji u obrazloženju kandidature Anton Juranić Pivac (82), dao je značajan doprinos, kako unapređenju komunalnog standarda, samostalno i kroz dugogodišnji rad u Mjesnom odboru Jurandvor, tako i očuvanju nematerijalne kulturne baštine bašćanskog područja, godinama nesebično prenoseći veliko znanje tradicijskog pjevanja i plesa. Ovom uvijek aktivnom umirovljeniku prošle je godine dodijeljena nagrada za životno djelo Općine Baška.
Izbor osobe godine po treći su put za redom proveli nezavisni Internet portal Otok Krk i Multimedijalna udruga Krčka beseda. Same kandidate predložili su čitatelji spomenutog portala, donijevši naposlijetku i odluku o ovogodišnjem naj-otočanu. Svečana dodjela priznanja bit će priređena 06. siječnja 2014. godine u puntarskom Narodnom domu s početkom u 15.00 sati.