Izložba Podmorje: Drugo izdanje jednodnevne izložbene akcije donijelo mnoge zanimljive kreacije

U organizaciji Udruge Rukotvorine Krk koju iznimno vitalnom čine članice Zdenka Doma i Renata Vojnić, u nedjelju, 08. svibnja 2022. godine, na Trgu sv. Kvirina, pred sjedištem udruženja, točnije duž uličicu prislonjenu uz sjevernu fasadu Krčke katedrale, između 14.00 i 19.00 sati, odvijalo se drugo izdanje jednodnevne skupne izložbe na otvorenom čija je tema bila Podmorje.

Naime, još početkom travnja vrijedne članice Rukotvorina Krk raspisale su natječaj upućen likovnim umjetnicima i hobistima za sudjelovanje na ovom zanimljivom izložbenom projektu. Svatko od potencijalnih kandidata mogao je prijaviti najviše tri rada, isključivo inspiriranih temom Podmorja, dok tehnike, mediji i materijali nisu bili zadani. Da je natječaj izazvao značajan interes svjedoči i činjenica kako su izložbom postavljenom na nekolicini gradskih štandova bile okupljene 24 umjetničke kreacije, uglavnom slike i skulpture nastale u inspirativnom mediju keramike. Izložene su radove potpisali sljedeće autorice: Melita Tomić, Mira Poklepović, Branka Maračić, Karmen Grbac, Neda de Karino, Jagoda Grgurić, Renata Vojnić, Božica Žic, Sandra Naćinović, Jasna Bogunović, Ankica Tomac, Marina Perišić i, mimo konkurencije, školarac Marko Mrakovčić.

Međutim, na kratkoj ceremoniji održanoj na samom kraju jednodnevne izložbene akcije tri najuspjelija rada, odnosno njihovi autori novčano su nagrađeni. Sukladno glasovima publike i odluci Stručnog povjerenstva u čijem su sastavu vijećali Zdenka Doma, Igor Gržetić i Tea Pilepić, prvo mjesto i zaslužena novčana nagrada vrijedna 1.500,00 kn dodijeljeni su Renati Vojnić za keramičku skulpturu Žena s ribom, drugo mjesto i nagrada vrijedna 1.000,00 kn pripali su Jasni Bogunović za sliku Meduze, dok je treće mjesto i nagradu vrijednu 500,00 kn zaslužila Melita Tomić za sliku Iz bliza. Svim sudionicima drugog izdanja ovog izložbenog projekta dodijeljene su i prigodne diplome.

S financijske strane drugo izdanje izložbe Podmorje podržao je Grad Krk.