Izmijenjena cijena isporuke komunalne usluge parkiranja na javnim površinama Grada Krka

Na Kolegiju gradonačelnika održanom 23. svibnja 2022. godine, krčkom komunalnom poduzeću Vecla d.o.o. dana je suglasnost za izmjenu Priloga I. Općih uvjeta isporuke komunalne usluge parkiranja na uređenim javnim površinama.

To znači da se, od 03. lipnja ove godine, mijenja cijena isporuke komunalne usluge parkiranja na javnim površinama Grada Krka, i to na način da se, s ciljem povećanja protočnosti prometa, pored prve i druge, uvodi nulta zona u koju spada samo središte grada Krka, točnije Ul. Šetalište sv. Bernardina, Ul. Stjepana Radića od br. 1 - 2, kao i Trg bana Josipa Jelačića, a kojom je obuhvaćeno stotinjak parkirnih mjesta. Ondje će se u periodu A (od 01. lipnja - 30. rujna) parkiranje naplaćivati 10,00 kn/h, u periodu B (od 01. travnja - 31. svibnja te od 01. - 31. listopada) 8,00 kn/h, a u periodu C (od 01. siječnja - 31. ožujka te od 01. studenog - 31. prosinca) 3,00 kn/h.

U prvoj zoni, u koju spadaju parkirališta Robna kuća (Ul. Stjepana Radića), Kružni tok I (Ul. Slavka Nikolića), Portapisana (Ul. Krčkih iseljenika), Lukobran (Ul. Lukobran) i Vignole (Ul Stjepana Radića od br. 2 - 3) cijena parkiranja u periodu A bit će 7,00 kn/h, a u periodu B 5,00 kn/h.

U drugoj zoni kojom su obuhvaćena parkirališta Plav (Senjska ulica), Kružni tok II (Ul. Slavka Nikolića), Sportski centar Josip Uravić Pepi (Ul. Slavka Nikolića), Vinogradska (Vinogradska ulica), Fratri (Ul. Stjepana Radića), Punta di Galetto (Ružmarinska ulica), Ježevac (Ul. Ježevac) i Sv. Fuska (Pinezići) cijena parkiranja u periodu A iznosit će 5,00 kn/h.

Na parkiralištu Sportskog centra Josip Uravić Pepi (Ul. Slavka Nikolića) namijenjenom autobusima cijena parkiranja u periodu A bit će 30,00 kn/h.

Dodajmo i to kako će radno vrijeme parkirališta u periodu A biti od ponedjeljka - nedjelje, od 08.00 - 22.00, u periodu B od ponedjeljka - subote, od 08.00 - 18.00, a u periodu C od ponedjeljka - subote, od 08.00 - 15.00 sati.

Novost se ogleda i u povećanju cijene cjelodnevne karte u drugoj zoni (od 08.00 - 22.00 sata) koja će sada biti 30,00 kn/dan, odnosno 100 kn/dan za autobuse na parkiralištu Sportskog centra Josip Uravić Pepi (Ul. Slavka Nikolića).

Nadalje, cijena dnevne parkirne karte u nultoj zoni u periodu A naplaćivat će se 140,00 kn, u periodu B 80,00 kn, a u periodu C 21,00 kn. Dnevna parkirna karta u prvoj zoni u periodu A iznosit će 98,00 kn, a u periodu B 50,00 kn, dok će u drugoj zoni u periodu A biti 70,00 kn.

Cijena mjesečne parkirne karte u nultoj zoni u periodu A naplaćivat će se 750,00 kn, u periodu B 500,00 kn, a u periodu C 200,00 kn. Mjesečna parkirna karta u prvoj zoni u periodu A iznosit će 500,00 kn, a u periodu B 200,00 kn, dok će u drugoj zoni u periodu A biti 350,00 kn.

Cijena povlaštene parkirne karte namijenjene iznajmljivačima u krčkoj starogradskoj jezgri u periodu A odsad će iznositi 1.000,00 kn, dok će stanari s prebivalištem u krčkoj starogradskoj jezgri, zatim tamošnji stanari - vlasnici nekretnina, zaposlenici i vlasnici obrta ili poduzeća povlaštenu parkirnu kartu plaćati 300,00 kn.

Cjenik komunalne usluge parkiranja na uređenim javnim površinama [.pdf]