92. Kolegij: Osigurana pomoć pri uređenju eksterijera poslovnih prostora u starogradskoj jezgri

U uredu gradonačeknika, 13. srpnja 2015. godine, održan je 92. sastanak Kolegija kojem su pored Darija Vasilića prisustvovali njegov zamjenik Čedomir Miler i Marinko Bajčić, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka.

Od ostalih nazočni su bili Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti, Ines Galjanić, stručna suradnica za prostorno uređenje i zaštitu okoliša, Igor Hrast, stručni suradnik za održivi razvoj te Mladena Cvitković, viša stručna referentica.
Kao uvod u ovotjedni sastanak, što je započeo rješavanjem predmeta Odsjeka za društvene djelatnosti, krčkom Športsko-ribolovnom društvu Lovrata odobrena je donacija vrijedna 3.000,00 kn, kao pomoć u realizaciji jubilarnog, 10. po redu Kupa Grada Krka, međunarodnog natjecanja u udičarenju iz usidrene brodice. Klapi Kaštadi, koja djeluje kao sekcija Folklornog društva Poljica, dodijeljeno je 3.000,00 kn za kupnju dvaju muzičkih instrumenata - bas akustične gitare i udaraljki - kako bi time upotpunili svoj glazbeni performans.
Razmatrajući predmete Odsjeka za gospodarstvo, prihvaćen je Glavni projekt kabelske kanalizacije, svjetlovodne distribucije i izgradnje centralnog distribucijskog čvora, a sa zadaćom dostizanja još jednog koraka prema realizaciji Svjetlovodne distribucijske mreže Grada Krka, Odsjek je zadužen da Upravnom odjelu za prostorno uređenje, graditeljstvo i zaštitu okoliša Primorsko-goranske županije preda dokumentaciju radi ishođenja građevinske dozvole. Nadalje, u Povjerenstvo za postavu reklama i drugih reklamnih materijala imenovani su Antonela Jurina, Igor Hrast, Goran Stanić i Katarina Žunabović, a obzirom na prijedloge koji su definirani na njihovom prvom radnom sastanku, zaključeno je kako se korisnicima poslovnih prostora u starogradskoj jezgri osigurava stručna pomoć u procesu prilagođavanja novom vizualnom identitetu starog grada, i to u dijelu koji se odnosi na uređenje eksterijera poslovnih prostora. Podršku korisnicima u procesu definiranja idejnih rješenja eksterijera odsad će pružati (restauratorica) Lucija Štefančić i (povjesničarka umjetnosti) Ema Ančić, dok su sa zadaćom osmišljavanja hortikulturalnog aspekta starogradske jezgre angažirane Dobrila Kraljić i Vanda Dunato.
Rješavajući predmete Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove, prihvaćena je inicijativa Policijske postaje Krk da se u Ulici Slavka Nikolića, kod kbr. 3 i 5, u gradu Krku, radi što bolje preglednosti prometa, postavi prometno zrcalo. Na prijedlog Udruženja obrtnika otoka po izvršenoj analizi stanja zabrane izvođenja građevinskih radova po pojedinim otočnim jedinicama lokalne samuprave, Odsjek je zadužen da do listopada ove godine, pripremi Prijedlog Odluke o vremenu izvođenja građevinskih radova na području Grada Krka. Mjesnom odboru Kornić dana je suglasnost za održavanje pučke fešte Jakovlje koja će se 25. srpnja, ove godine, održati na Placi u Korniću, uz što im je dodijeljena i potpora od 3.000,00 kn za pokriće troška zaštitarske službe.
Razmatrajući predmete Odsjeka za komunalno gospodarstvo, tvrtki Robustus d.o.o. iz Malinske, uz dnevni zakup od 50,00 kn, dozvoljeno je postavljanje malenog štanda na Gradskoj rivi, na lokaciji preko puta šesterostrane kule, radi reklamiranja i prodaje karata za Sand & Time festival, odnosno izložbu monumentalnih pješčanih skulptura. Udruzi Veda, dana je suglasnost za korištenje javne površine, točnije dijela Šetališta Sv. Bernardina, kako bi, 19. kolovoza, ove godine, promovirali indijsku duhovnu kulturu. Na inicijativu Odsjeka i krčkog Komunalnog društva Vecla d.o.o., a sukladno troškovniku Obrta za građevinarstvo Gratel iz Krasa, vrijednom 33.825,00 kn, s PDV-om, odobrena je sanacija makadamskih puteva na poluotoku Prniba, čime je obuhvaćena dobava, dovoz i iskrcaj kameno-zemljanog materijala - jalovine ( 120 m3) te njezino ručno razastiranje i fiksiranje valjkom. Kako bi se uredio početak Paške ulice u gradu Krku, prihvaćena je ponuda Rasadnika i trgovine Lavanda iz Krka za košnju trave i drača na k.č. 3777/1, k.o. grad Krk, u iznosu od 3.887,50 kn, bez PDV-a.
Rješavajući predmete Odsjeka za prostorno uređenje i zaštitu okoliša, razmotren je prijedlog za izmjenom Prostornog plana uređenja Grada Krka, radi formiranja zone sporta i rekreacije na lokalitetu Kokoreče smještenom nadomak ulaza u grad Krk, kako bi se na incijativu Građevinskog poduzeća Krk d.d., utvrdili uvijeti za izgradnju velikog Aqua i land parka, čime je Odsjek dobio zaduženje da od Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja Republike Hrvatske zatraži mišljenje vezano uz dvojbe koje proizlaze iz Prostornog plana Primorsko-goranske županije i Zakona o prostornom uređenju.