93. Kolegij: Grad Krk u cijelosti realizirao program poticanja energetske obnove obiteljskih kuća

U uredu gradonačeknika, 20. srpnja 2015. godine, održan je 93. sastanak Kolegija kojem su pored Darija Vasilića prisustvovali njegov zamjenik Čedomir Miler i Marinko Bajčić, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka.
Od ostalih nazočni su bili Marinko Pavlić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka, Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Ines Galjanić, stručna suradnica za prostorno uređenje i zaštitu okoliša, Igor Hrast, stručni suradnik za održivi razvoj te Mladena Cvitković, viša stručna referentica.
Kao uvod u ovotjedni sastanak, što je započeo rješavanjem predmeta Odsjeka za gospodarstvo, prihvaćena je ponuda ovlaštenog projektanta Damira Šiljega, vrijedna 22.250,00 kn, s PDV-om, za uslugu stručnog nadzora prilikom otvaranja ponuda pristiglih u tijeku postupka javne nabave vezane uz realizaciju druge faze modernizacije javne rasvjete Grada Krka, kojom je predviđena zamjena četiristotinjak dotrajalih, energetski neučinkovitih i ekološki neprihvatljivih svjetiljki. Riječ je o davanju stručnog mišljenja nakon analize pristiglih ponuda što se tiču vođenja radova i dobave materijala predviđenih projektom rekonstrukcije. Uz tu, prihvaćena je i ponuda za eventualno ispitivanje uzoraka svjetiljki ukoliko se na natječaj jave tvrtke koje nude sumnjivu tehničku dokumentaciju same opreme. Nakon razmatranja prijedloga Javne vatrogasne postrojbe Grada Krka da se nova vanjska rasvjeta Vatrogasnog doma dodatno pojača, predloženo je vraćanjanje starih rasvjetnih tijela, obzirom da Grad nije u mogućnosti osigurati za to zatražena sredstva. Na preporuku nadzornog inžinjera Franje Magaša, a za potrebe GIS-a javne rasvjete, krenuti će se u prikupljanje ponuda za definiranje apsolutnih kordinata još 635 pozicija za koje prethodno nisu snimljene točke u prostoru. Sukladno izvješću vezanom uz projekt poticanja energetske obnove postojećih obiteljskih kuća, istaknuto je kako su u cijelosti realizirana sredstva Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, što znači da je u proteklom periodu na području Grada Krka, uglavnom u zamjenu vanjske stolarije i toplinske zaštite vanjske ovojnice, uloženo čak 960.000,00 kn.
Razmatrajući predmete Odsjeka za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, zaključeno je kako će nakon objavljivanja Odluke o izradi IV. Izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Grada Krka u Službenim novinama Primorsko-goranske županije obavijest o početku izrade samog plana biti proslijeđena javno pravnim tijelima, a prije nego li se krene u postupak nabave zatražit će se mišljenje Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja Republike Hrvatske o potrebi formiranja građevinskog područja, odnosno građevinske čestice izvan građevinskog područja. U cilju što boljeg kontinuiteta njegove izrade, inicijatori ovih ovih izmjena dužni su dostaviti idejna rješenja za zahvate što bi ih planom trebao definirati. Nakon objavljivanja Odluke o izradi II. Izmjena Urbanističkog plana uređenja UPU 1 - Krk u Službenim novinama Primorsko-goranske županije obavijest o početku izrade plana biti će također proslijeđena javno pravnim tijelima, a uskoro i pokrenut postupak nabave bagatelne vrijednosti. Nakon što je raspravljen prijedlog Antona Kvasića iz Novog Mesta za proširenje građevinskog područja naselja Lakmartin, zaključeno je kako se u suradnji sa Zavodom za prostorno uređenje Primorsko-goranske županije planira krenuti u analizu građevinskih područja Grada Krka s ciljem utvrđivanja mogućnosti za predloženo.
Rješavajući predmete Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove, Nogometnom klubu Krk dana je suglasnost za održavanje atraktivnog auto/moto showa, 02., 03. i 04. kolovoza, ove godine, na prostoru Sportsko-rekreativnog centra Josip Uravić Pepi. Katedri Čakavskog sabora Kornić dodijeljeno je 2.000,00 kn za objavu pjesničke zbirke Marice Stašić Milić, pod nazivom Perli moga grada, čija se promocija krajem kolovoza planira u Etno kući Kornić. Prihvaćen je prijedlog Novog lista da se program ovogodišnjih Krčkih jedara, atraktivne regate tradicijskih plovila, poprati promotivnim plakatom s fotografijom krčke pasare i tekstom Roberta Mohovića, a za što je izdvojeno 5.000,00 kn. Plakat će u nakladi od 30.000 primjeraka biti objavljen u srijedu, 12. kolovoza. Na inicijativu Veleposlanstva Ukrajne u Republici Hrvatskoj, provođenje humanitarne akcije sa zadaćom da se pomogne ukrajnskoj djeci čija je zemlja pogođena ratnim zbivanjima, podržana je donacijom vrijednom 3.000,00 kn. Naime, početkom rujna, pedesetak mališana poginulih branitelja i invalida rata boraviti će u Malinskoj, a sedmodnevni program uključivat će posjet svim jedinicama lokalne samouprave otoka Krka te upoznavanje s bogatom otočnom kulturno-povijesnom baštinom i običajima.
Razmatrajući predmete Odsjeka za komunalno gospodarstvo, nakon što su predstavljene zamolbe trgovaca koji posluju u starogradskoj jezgri, sve vezane uz traženje odobrenja za postavljanje izložbenih vitrina na zid eksterijera poslovnih prostora, isti se, sukladno Zaključku donesenom na prošlotjednoj sjednici, upućuju prema Povjerenstvu za postavu reklama i drugih reklamnih materijala, odnosno njegovom stručnom konzultantskom kadru - (restauratorici) Luciji Štefančić i (povjesničarki umjetnosti) Emi Ančić - koje će njihove prijedloge obraditi i pripremiti za sljedeću sezonu. Također, u pripremi je i Pravilnik o mjerama i kriterijima uređenja starogradske jezgre, koji će biti definiran do kraja srpnja, i kao takav dostupan nakon što dobije potrebnu suglasnost konzervatora.