Jeste li spremni za druženje sa sv. Nikolom?

Ni ove godine, mališanima omiljen svetac neće zaobići grad Krk. Zanimljiv program u čast poznatog zaštitnika djece, pomoraca i putnika započinje 30. studenog i traje sve do 07. prosinca 2015. godine.

Galerija Decumanus tako će nanovo, između 30. studenog i 05. prosinca, postati pošta sv. Nikole gdje će svako djete dobiti priliku da mu u veliki sandučić ostaviti poruku s ispisanom ili iscrtanom željom. Međutim, svi oni koji ne stignu do sandučića svoje će mu pismo moći dati osobno, jer 05. prosinca, u 17.00 sati, milosrdni svetac i njegova raspoložena pratnja brodom pristaju u Krčku luku gdje će ih dočekati raspjevani Mići Boduli, ali i glasna povorka krčkih limenjaka. Druženje sa sv. Nikolom, uz neizostavnu podjelu poklon-paketa, nastavlja se 06. prosinca, između 10.00 do 17.00 sati, u Galeriji Decumanus, kada će na red da mu priznaju kakvi su tijekom godine bili doći oni najmlađi, dok je za susret sa školarcima rezerviran 07. prosinac, i to u sklopu veselih školskih priredbi. Kao i dosad, događanja koja se priređuju sv. Nikoli u čast organizira Centar za kulturu Grada Krka.

Program:

30. 12. - 05. 12. | cjelodnevno
Galerija Decumanus
Pošta sv. Nikole

05. 12. | 17.00
Krčka riva
Doček sv. Nikole
  • Dječji pjevački zbor Mići Boduli
  • Gradska glazba Krk

06. 12. | 10.00 - 17.00
Galerija Decumanus
Podjela poklon paketa za djecu s područja Grada Krka od jedne do sedam godina