Koncertna predstavljanja iz Tramonto serije zaključena bluesom Rolin Humesa

Niz događanja čiju organizaciju potpisuje, Udrga Kreativni Krk dopunila je još jednom zanimljivom manifestacijom - Tramonto Session(s) - na kojoj su svoje glazbene priče, tijekom srpnja i kolovoza, redom predstavili Bebe Na Volé, The Marshmellow Notebooks i Sara Renar.

Međutim, serija ljetu primjerenih koncerata postavljenih u atraktivni ambijent Trga krčkih glagoljaša tako je 26. kolovoza 2015. godine zaključena koncertom izvrsnih Rolin Humesa. Riječ je o pop/rock/blues kvartetu nastalom 2011. godine tijekom blues sesija priređenih u riječkom jazz klubu Tunel, kojem je na dosadašnjem glazbenom putovanju pošlo za rukom osigurati si značajan broj nastupa, ali i glazbenih nagrada. Kvartet je 2013. godine samostalno izdao svoj prvi nosač zvuka Rolin Humes welcomes you to the Penultimate Supper 6/8, kojeg su bezrezervno prihvatili, kako struka, tako i publika, što potvrđuje zapažen uspjeh s njega skinutih pjesama na inozemnim radio postajama, najviše onim Britanskim, Njemačkim, Američkim ili Australskim. Prošlu je godinu, ovaj sve uspješniji kolektiv zaključio pobjedom na zagrebačkom Blues Challengeu čime je dobio priliku predstavljati Hrvatsku na International Blues Challengeu u Memphisu, a nakon povratka iz Amerike posvetili su se objavljivanju svog drugog albuma Rolin Humes presents Rolin Blues, koji zasad, što se reakcija tiče, slijedi svog prethodnika.
Ova hvalevrijedna priča, razvijena u suradnji s Turističkom zajednicom Grada Krka kao poklon Krčanima i svim njihovim gostima, započela je kao što je i završila - bluesom, i to onim mladog kantautora Bebe Na Volé koji je okupljenima, 01. srpnja, sigurno uspio dočarati istinsku blues atmosferu New Orleansa. Koncertni program potom je, 15. srpnja, nastavljen predstavljanjem indie pop atrakcije The Marshmallow Notebooks, a potom, 29. srpnja, koncertom kantautorice Sare Renar, ovogodišnje dobitnice Porina za najbolju žensku vokalnu izvedbu.