Krčanke iz Bona forme na ovogodišnjem MIK-u

Kako nam se sve više bliži festivalska večer popularnih Melodija Istre i Kvarnera, glazbene priredbe čiji je program uvelike inspiriran kako tradicijskom glazbom tako i domaćom riječju, valja ovom prigodom naglasiti da je pored dvadeset izvođača ondje svoje mjesto zaslužila i krčka Vokalna skupina Bona forma.

Ovogodinje izdanje MIK-a tako će se u gradu Krku održati u četvrtak, 25. lipnja, na Trgu krčkih glagoljaša, a u neobičnom povijesno-suvremenom ambijentu, nakon Opatije, Umaga i Kastva, Krčanke će se predstaviti skladbom Ne pitaš me, koju zajednički potpisuju Robert Grubišić i Marina Valković.
Svoje gostovanje na ovome tradicionalnom festivalu, koji je prošle godine obilježio svoju pedesetu obljetnicu, djevojke su nedavno predstavile u emisiji Kanala RI - Časkalica, a što su pritom otkrile, ali i zapjevale, pogledajte i poslušajte u videu koji slijedi!
Inače, Vokalnu skupinu Bona forma, osnovanu 2007. godine, čine Lucija Kosić, Ivona Siddiqui, Lorena Skomeršić, Ivana Žužić, Ema Buić, Gordana Borjanić, Dana Adžić Kapitanović i voditeljica Karmela Vajdoher Žilić. Ovaj raspjevani oktet dosad je sudjelovao na brojnim domaćim festivalima i manifestacijama, a najveći uspjeh zabilježile su na Svjetskim zborskim igrama održanim u Kini gdje su osvojile zlato u folk i srebro u pop kategoriji. Njihov repertoar, koji će uskoro biti dostupan i na nosaču zvuka, ponajprije čine obrade domaćih i stranih evergreena, te narodni i duhovni napjevi. Aktivnosti Bona forme možete pratiti na njihovom Facebook profilu, a nakon MIK-a, na kojem im želimo što bolji plasman, tijekom srpnja i kolovoza, sve posjetitelje grada Krka sigurno će oraspoložiti svojim koncernim večerima na Veloj placi!