Krčki šahisti uspješni na kvalifikacijskom turniru za Sportske igre mladih

Nakon Delnica i Gržana, u Rijeci je odigran i treći kvalifikacijski turnir za Sportske igre mladih. Ovog je puta natjecanje okupilo 29 igrača, 19 u skupini starijih - do 15 godina, i 10 u skupini mlađih - do 11 godina. Igralo se sedam kola, tempom od 10 minuta, plus 5 sekundi po potezu.

Iz redova članova Šahovskog kluba Krk, u Rijeci su se predstavili: Matija Žanić, Blaž Komljenović i Andrija Jurić. S pet pobjeda i dva remija, bez poraza, među starijima slavili su Vito Medić (Šahovski klub Rijeka), ispred Matije Žanića (Šahovski klub Krk) i Ivana Grkinića (Šahovski klub Rijeka), osvojivši svaki po 5,5 bodova. Međutim, na županijskom će finalu, također, zaigrati 4. i 5. igrač u ukupnom poretku - Lovro Zrnić (Šahovski klub Rijeka) i Blaž Komljenović (Šahovski klub Krk) te ponajbolja igračica Petra Mitrović (Akademski šahovski klub Junior, Rijeka).

U mlađoj skupini, zlato je, zbog pola boda boljeg buchholza, odnio Matija Erdemović (Akademski šahovski klub Junior, Rijeka), srebro Vlaho Lončarica (Šahovski klub Rijeka), a broncu Fran Hodžić (Akademski šahovski klub Junior, Rijeka), s time da će na županijskom finalu, također, sudjelovati: Karlo Gadanec (Šahovski Klub Rječina, Rijeka), Luka Martinović (Šahovski klub Rijeka) i najbolja igračica Katja Abramović (Šahovski klub Goranka, Ravna Gora).

Rezultati starije skupine:

Image by rawpixel.com on Freepik