Krčkim srednjoškolkama zlatno na ovogodišnjem Gastru

Tradiciju uspjeha na regionalnom natjecanju Gastro u hotelijersko-turističkim disciplinama i ove su godine nastavili hotelijersko-turistički tehničari Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir.

Učenica Rahela Papić (4.HTT) tako je osvojila prvo mjesto u disciplini Poslovanje recepcije hotela, demonstriravši vještinu tehnike poslovanja prijemnog odjela kroz zadane situacije i vođenje evidencija, dok je Darinka Čutul (3.HTT) prvo mjesto zaslužila u disciplini Predstavljanje turističkog mjesta/destinacije odradivši prezentaciju Zadarske županije kroz geslo Doživljaj za pamćenje. Njih su za natjeanje pripremale profesorice Meri Tomašić, Carol Marković i Elena Lipovac.
Trud koji su prethodno uložili u brušenje svojih zanatskih sposobnosti, budući su turistički djelatnici imali prilike pokazati u osam različitih disciplina, koje su uključivale pripremanje izloška, posluživanje menija, miješanje koktela, predstavljanje turističke destinacije, poznavanje poslovanja recepcije ili putničke agencije. Među pedesetak učenika iz devet srednjih škola s područja Primorsko-goranske i Istarske županije, koji su 26. veljače 2015. godine svoja znanja i vještine odmjerili na tradicionalnom natjecanju Gastro održanom u opatijskoj Ugostiteljskoj školi, također su sudjelovali Sandi Beganović, Marko Šešević i Marko Stanišić, uz mentorsku podršku Željka Cvitkušića i Katice Kovačević.
Prvoplasirane učenice sada očekuju nove i intenzivnije pripreme kako bi svoju dobru poziciju obranile na državnom natjecanju što će se održati u Biogradu na moru.