Krk Bike Story 2023: Na dva kotača istražite otok skrivenih blaga

Najljepša otočna biciklistička priča - Krk Bike Story, i ove godine tijekom dva biciklistička vikenda, proljetni (15. i 16. travnja) i jesenji (07. i 08. listopada), spaja aktivnost, prirodu i gastronomsku ponudu. Nagradite se za naporan rad, istražite skrivena krčka blaga, otkrijte bogatu povijest, osjećajte se poput krčkih knezova Frankopana i počastite svoje nepce tradicionalnim otočnim jelima, kao i autohtonom vrbničkom žlahtinom. Biciklistička događanja na otoku Krku ispunit će sva vaša očekivanja!

Kotizacija: 2 dana = 30,00 eura | 1 dan = 20,00 eura. Kotizacija uključuje: organizaciju ture, vođenje i pratnju licenciranih biciklističkih vodiča, ručak na kraju ture, okrijepu, degustaciju autohtonih proizvoda i posjet kulturnim atrakcijama.

Prijava: Krk Bike Story - proljeće!

Krk Bike Story - proljeće (15. i 16. travnja)
Baška - Punat - Krk
Rok za prijavu: 12. travnja 2023. godine

Ovogodišnja proljetna biciklistička priča vodi u otkrivanje južnog dijela otoka Krka, a svoje će priče, pritom, ispričati Baška, Punat i grad Krk.

1. dan: Baška - Mjesečev plato - panoramski put Pod Hlamom - Misučajnica - Treskavac - Draga Bašćanska - uz Velu Riku - Zarok - Baška

Prvog dana vikenda, 15. travnja, biciklistička trasa ide od jedinstvene Vele plaže u Baški do fascinantnog Mjesečevog platoa gdje ćete se naći u carstvu suhozida i mrgara, fascinantne tradicionalne suhozidne arhitekture otočnih pastira. Na povratku u Bašku zastat ćete kod slikovite crkvice sv. Lucije u Jurandvoru i upoznati Bašćansku ploču, jedan od najdragocjenijih hrvatskih spomenika. Također, bit će prilike da kušate domaći med, ljekoviti dar prirode s obronaka otoka Prvića, a na kraju vožnje očekuje vas zasluženi ručak.

Datum: subota, 15. travnja 2023. godine.

Start/cilj: Baška/ispred Heritage hotela Forza (okupljanje sudionika od 09.00, a start u 10.00 sati).

Dužina trase: 38 km.

Ukupni uspon: 750 m.

Podloga: 65% makadam, 35% asfalt.

Kategorija: MTB.

Zahtjevnost: 3/5.

Trajanje ture: 5 sati.

2. dan: Punat - Kornić - Krk - Kosić - Lakmartin - Kampelje - Misučajnica - Punat

Sljedeći dan, 16. travnja, krećete iz Punta, jednog od najvećih nautičkih središta u Hrvatskoj, te kroz brojne maslinike i putove zlatnih kapi stižete u otočno središte - grad Krk. Uz bogatu antičku baštinu, Krk će vam otkriti tajne Frankopana, najmoćnije hrvatske srednjovjekovne plemenitaške obitelji. Nakon posjeta Frankopanskom kaštelu i Interpretacijskom centru maritimne baštine otoka Krka, biciklistička trasa nastavlja prema unutrašnjosti otoka gdje ćete najprije zaviriti u Kaštel Salatići, s time da okrijepa slijedi u Lakmartinu, uz vrhunske sireve OPG-a Magriž. Prije nego li stignete do cilja u Puntu, na vidikovcu Tri križa očekuje vas uživanje u predivnom pogledu na Puntarsku dragu i otočić Košljun. A prije ručka razgledat ćete izložbu u Galeriji Toš i domaćim likerima nazdravi sljedećem susretu na dva kotača.

Datum: nedjelja, 16. travnja 2023. godine.

Cilja/start: Punat/Trg zahvalnosti (okupljanje sudionika od 09.00, a start u 10.00 sati).

Dužina: 36 km.

Ukupni uspon: 670 m.

Podloga: 60% makadam, 40% asfalt.

Kategorija: MTB.

Zahtjevnost: 3/5.

Trajanje ture: 4 - 5 sati.

Obje rute namijenjene su aktivnim brdskim biciklistima i rekreativcima koji mogu odvoziti oko 40 km s oko 700 m uspona.

Suorganizatori proljetne edicije manifestacije Krk Bike Story su: Turistička zajednica Općine Baška, Turistička zajednica Općine Punat, Turistička zajednica Grada Krka, Turistička zajednica otoka Krka. Realizator programa je Promotiv Travel Outdoor, a sve dodatne informacije mogu se zatražiti mailom na: info@promotiv-turizam.hr ili telefonom na: +385 91 1585 645.