Mališani uživali uz Crvenkapicu i Vučka

Pred punim auditorijem Frankopanskog kaštela najmlađim Krčanima dobro znan gost, Dječje kazalište Ivana Brlić-Mažuranić iz Slavonskog Broda, izvelo je zanimljivu lutkarsku predstavu Crvenkapica i Vučko.Ima li boljeg završetka priče nego kada li negativan lik postane pitomi kućni ljubimac? Upravo to se dogodilo vuku u ovoj dinamičnoj predstavi koja na krajnje duhovit i zabavan način daje posve novu dimenziju poznatoj Grimmovoj Crvenkapici. Umjesto uplašene bake iz klasične priče, u predstavi brodskog kazališta ona je vješt fitness guru koja nakon što čuje da je iz zoološkg vrta pobjegao opasan vuk, da bi zaslužila vrijednu nagradu istog s nekoliko pokreta uspješno svladava, pretvarajući ga na kraju u dobrog i odanog kućnog ljubimca. Ovakav završetak priče oduševio je krčke mališane koji su s izuzetnom pozornošću pratili čitavu predstavu, a glumce na kraju nagradili glasnim aplauzom. Dječje kazalište Ivana Brlić Mažuranić iza sebe ima 30-godišnju tradiciju, a njihovu izvrsnost potvrđuje članstvo u Hrvatskom centru Međunarodnog udruženja lutkara i Hrvatskom udruženju profesionalnih kazališta za djecu i mladež.