Mrakovčići će graditi hotel, a Konzum garažu

Novi list, 11. veljače 2014.

U Velikoj vijećnici Grada Krka održano je javno izlaganje Prijedloga trećih ciljanih izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Grada Krka. Javna rasprava i uvid u Prijedlog izmjena PPU-a započeli su 4. veljače, a taj zakonom propisani postupak trajat će do 11. veljače.
Okupljenim Krčanima su predstvnice izrađivača Plana - zagrebačke tvrtke Urbanistica - objasnile kako se treće ciljane izmjene i dopune Prostornog plana Grada Krka izrađuju i donose isključivo radi uklapanja pojedinih ciljeva, investicijskih projekata i planova određenog broja građana i gospodarskih subjekata u prostornoplanski dokument čije su pojedine, dosad važeće odredbe ograničavale realizaciju njihovih nakana. Naravno, u prijedlog izmjena PPU-a uključeni su samo projekti u čijoj realizaciji posredno interes nalazi i Grad Krk, odnosno investicijski planovi koji se ne kose s temeljnim načelima upravljanja prostorom na području Grada, dodao je gradonačelnik Darijo Vasilić, naglašavajući kako gradska uprava i nadalje ostaje otvorena za korigiranje i usklađivanje svojih prostornoplanskih dokumenata, što po njemu najbolje potvrđuje činjenica kako će nakon ovih, aktualnih, u vrlo skoroj budućnosti uslijediti i četvrte ciljane izmjene čiju je proceduru već pokrenulo Gradsko vijeće.
Kako je otočanima predstavljeno, u ciljane izmjene i dopune PPU-a tako su uklopljene odredbe kojima se omogućava povećanje gustoće korištenja turističkih zona unutar naselja, odnosno kojima se najveći mogući broj postelja u tim zonama podiže s dosadašnjih 120, na 230 turističkih kreveta po hektaru. Planom će se jednoznačno definirati i pojam stambenih građevina, odnosno odrediti mogućnost smještaja poslovnih sadržaja unutar stambenih građevina, a u kategoriju ugostiteljsko-turističkih objekata poslovne namjene, uz dosad postojeće hotele, hotel-baštine i pansione, uvrštena je i nova kategorija ugostiteljsko-turističkih građevina s najviše dvije apartmanske jedinice. Izmijenjeni i dopunjeni Prostorni plan omogućit će i dizanje još jedne etaže na postojećem hotelu Bor na predjelu Dražica, kao i izgradnju novog hotelskog objekta na zapadnom dijelu grada koji planiraju podići članovi obitelji Mrakovčić, vlasnici kampa u čijem bi susjedstvu bio budući hotel. Osim što će tim dokumentom biti omogućena i relizacija više zahvata unutar sjedišta tvrtke GP Krk, novim se Planom omogućava i izgradnja višeetažne garaže na parkirališnom prostoru Konzumova supermarketa, čime će se, objasnio je gradonačelnik, bitno smanjiti gužve i nedostatak parkirališnog prostora u tom arealu, posebice u ljetnim mjesecima.

Veći broj solarnih elektrana

Izmjenama i dopunama PPU-a Grada Krka omogućit će se i izgradnja većeg broja solarnih elektrana na lokacijama izvan naselja. U ciljanim izmjenama tako se za tu nakanu namjenjuju od različitih investitora predložena zemljišta i to na području dvaju lokaliteta u blizini Skrpčića, Kornića i Krka te jednog lokaliteta u širem okružju Vrha. [Mladen Trinajstić]