Odluka o uvođenju nužnih epidemioloških mjera za područje Primorsko-goranske županije

Na temelju članka 47. Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, članka 18. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, članka 5. Zakona o izmjeni i dopunama Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti te članka 22.a Zakona o sustavu civilne zaštite, Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske, 19. ožujka 2021. godine, donio je Odluku o uvođenju nužnih epidemioloških mjera za područje Primorsko-goranske županije.

I. Na prijedlog Stožera civilne zaštite Primorsko-goranske županije uvode se nužne epidemiološke mjere za područje Primorsko-goranske županije.

II. Nužne epidemiološke mjere iz točke I. ove Odluke su:

– preporuka pojačanog nadzora uvedenih nužnih epidemioloških mjera, a osobito nužnih epidemioloških mjera koje se odnose na javna događanja i okupljanja, privatna okupljanja, javni prijevoz te rad trgovačkih centara i ugostiteljskih objekata;

– preporuka da se u svim sportskim objektima ne koriste svlačionice.

III. Zadužuju se stožeri jedinica lokalne samouprave za provođenje pojačanog nadzora pridržavanja propisanih epidemioloških mjera te za predlaganje nužnih epidemioloških mjera za svoje područje županijskom stožeru, ako to ocijene potrebnim.

IV. Nužne epidemiološke mjere iz ove Odluke određuju se u trajanju do 02. travnja 2021. godine.

V. Ova Odluka objavit će se u Narodnim novinama, a stupa na snagu 20. ožujka 2021. godine.

Sve ostale odluke preuzmite: ovdje!

Prilozi: