Podizanjem zastave otpočeo tradicionalni Krčki karneval

Božićno-novogodišnje vrijeme ove je nedjelje na prostoru Vele place zaključeno otvaranjem tradicionalnog Krčkog karnevala uz podizanje karnevalske zastave i nezaobilaznu svirku krčkih limenjaka.Ali i program Karnevalskog odbora ovog puta maskiranog u Sulejmanov harem, a kojima su se u feštanju pridružili također kostimirani korisnici i djelatnici Malog Kartecate članovi udruženja Frankopani Knezovi Krčki. I ove je godine, Krčanima vrijeme u potpunosti dopustilo uživanje u prijepodnevnom druženju i plesu, kao uvodu u događanje koje svoje korijene vuče iz vremena kada se maskiranje vezivalo uz koridu što se priređivala na Trgu Kamplin. U vrijeme karnevala, prema drevnoj tradiciji, gradska se vlast predaje u ruke raspoloženih maškara, što je simbolički predstavljeno predajom ključeva grada, iz ruku zamjenika gradonačelnika Čedomira Milera, u ovome slučaju popularnog Sulejmana okruženog društvom haremskih ljepotica, karnevalskom meštru, odnosno zanosnoj Hürrem, čija će vlast pridonjeti ne samo dobrom raspoloženju tijekom maskiraniranih zabava, već i u ostale dane trajanja fašnika. Ovogodišnji Karneval, na čijem se tronu nalazi kraljevski par koji će povesti ovu nezaobilaznu manifestaciju, broji pet karnevalskih zabava subotom (12., 19. i 26. siječnja, te 02. i 09. veljače) i dvije dječje redute nedjeljom (27. siječnja i 03. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave uveseljavati Jasmin Stavros, Gazde, L'amour, Boduli, Lidija Bačić i Maja Šuput. Zatvaranje kranevala uz feštu i spaljivanje pusta biti će 12. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi. Za režiju ovogodišnjih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalskog odbora.